به گزارش خبرنگار ایرنا محمد فلاحی عصر یکشنبه همزمان با سومین روز از ایام الله دهه مبارک فجر در آیین جشن انقلاب در مسجد روستای ساوان اظهار داشت: ظرفیت های خوبی برای اشتغال روستاییان فراهم شده در راستای شکوفایی ظرفیت های اشتغال روستاییان 130 میلیارد ریال از محل اشتغال پایدار روستای برای ایجاد 200 شغل پرداخت شده است.
وی با اشاره به اینکه تحولات مرزی به سیاست های خارجی بستگی دارد و درآمدهای مرزی پایدار نیستند اضافه کرد: در این راستا تمام تلاش های برای رسمی شدن و مسافری کردن بازارچه سیرانبند در کنسولگری ایران در اربیل و سلیمانیه با دولت مرکزی عراق پیگیری می شود.
وی گفت: پوشش تحصیلی دانش آموزان در شهرستان بانه 99 درصد است به طوریکه حتی روستاهای دارای یک و 2 دانش آموز نیز معلم و فضای اموزشی دارند.
فلاحی با بیان اینکه برای دستیابی به توسعه پایدار نیازمند همکاری مردم هستیم اضافه کرد: هدف ما در شهرستان ایجاد اشتغال پایدار، تولید و کارآفرینی است که در این زمینه نیاز به همکاری و همراهی مردم داریم.
فرماندار بانه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تمام تلاش دشمنان برهمزدن نظم عمومی و امنیت جامعه است و از طرف دیگر استکبار جهانی تلاش می کند منابع باارزش کشورهای مسلمان را غارت کند.
به گزارش ایرنا از 12 بهمن ماه سال 1357 سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی تا 22 بهمن ماه 57 که انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید هر سال توسط مردم جشن گرفته می شود و امسال نیز چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است.
روستای ساوان در بخش مرکزی و 40 کیلومتری بانه واقع شده است.
بخش مرکزی بانه 12 هزار نفر جمعیت، 32 روستا 21 دهیاری، 2 روستای خالی از سکنه و یک دهستان دارد و28 روستای بخش مرکزی بیش از 100 نفر جمعیت دارند.
شهرستان مرزی بانه با 158 هزار نفر جمعیت در 270 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
7469/
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.