اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، نصرالله بازوند شامگاه یکشنبه در مراسم جُنگ شادی گرامیداشت چهلمین بهار آزادی در مجموعه فرهنگی، ورزشی کارگران سنندج اظهار داشت: در حوزه کاری این وزارتخانه و توزیع اعتبارات، 2 استان کردستان و سیستان و بلوچستان نسبت به بقیه کشور عقب مانده اند.
وی با بیان اینکه در سه سالی که معاونت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را برعهده دارم، اولویت اولم در توزیع اعتبارات این 2 استان بوده است، افزود: امسال از اعتبارات تملک سرمایه ای، 24 درصد آن به کردستان اختصاص یافت.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه سال گذشته در یک ردیف اعتباری، 6 میلیارد و 800 میلیون ریال به کردستان اختصاص یافت، یادآور شد: امسال در همان ردیف و تا پایان آذر، 9 میلیارد و 330میلیون ریال به استان اختصاص یافت که نسبت به سال گذشته 37 درصد بیشتر بود.
بازوند، اعتبارات هزینه ای این استان را در 9 ماه سال 96 را یک میلیارد و 180 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: امسال این رقم به 2 میلیارد و 220 میلیون ریال یعنی حدود 99 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.
وی اضافه کرد: پارسال تا پایان آذر، در حوزه اعتبارات تملک دارایی پنج میلیارد و 450 میلیون ریال اعتبار به کردستان اختصاص یافت که امسال در همین مدت به هفت میلیارد ریال معادل 29 درصد افزایش یافت.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کردستان را دارای ویژگی های فرهنگی خاصی توصیف کرد و اظهار داشت: مردم این استان با فرهنگ و رسوم زیبای خود نه تنها بر استان های دیگر بلکه بر دیگر کشورها نیز تاثیرگذار بوده اند.
بازوند با بیان اینکه اقدامات خوبی در بخش اشاعه فرهنگ این استان انجام شده است، تاکید کرد: مردم کردستان به درستی از ظرفیت های فرهنگی خود بهره برده و به دنبال نشاط و شادی هستند.
به گزارش ایرنا، معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز یکشنبه برای افتتاح طرح توسعه شرکت تعاونی 163 پخت آسفالت و ساختمان اداری انجمن صنفی کارگران و استادکاران بخش ساختمان سنندج به کردستان سفر کرد.
استان کردستان با 29 هزار و 137 کیلومتر مربع مساحت دارای یک میلیون و 603 هزار و 11 نفر جمعیت بوده و براساس اعلام منابع رسمی نرخ بیکاری در استان 11،3 درصد است.
این استان بر اساس آخرین تقسیمات کشوری دارای 10 شهرستان، 29 شهر، 31 بخش، 86 دهستان و یک هزار و 697 آبادی دارای سکنه و 187 آبادی خالی از سکنه است.
7355 / 3034
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.