اخبار مرتبط

سرهنگ عیسی گوهری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به علت تداوم بارش برف پلیس راه، تا اطلاع بعدی تردد انواع کامیون های کشنده در محورهای دیواندره به بیجار و سقز ممنوع اعلام کرده تا از حوادثی مانند قیچی کردن کامیون ها و انسداد جاده ها جلوگیری کند.
وی با بیان اینکه اکنون تمامی محورهای استان شاهد بارش برف و مه گرفتگی است افزود: تردد در برخی از محورهای استان از جمله گردنه ها تردد بدون زنجیر چرخ امکان پذیر نیست از این رو به همراه داشتن این وسیله زمستانی نیاز تردد در جاده ها است.
رییس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان هم اظهار داشت: پایش دوربین های نظارتی راهداری، اکنون تمامی محورهای استان شاهد بارش برف بوده که بیشترین میزان در محور سقز - مریوان، سروآباد - هورامان، دیواندره - سقر و دیواندره - سقز است.
دانش زندی افزود: همچنین مه گرفتگی دیگر پدیده غالب در جاده های استان بوده که اکنون در محورهای دیواندره - سقز محدوده بهارستان، سنندج - دهگلان محدوده گردنه صلوات آباد، دیواندره بیجار محدوده سعدآباد و سقز - بانه محدوده گردنه خان باعث کاهش دید افقی تا عمق کمتر از 100 متر شده است.
به گزارش ایرنا، پیش بینی های هواشناسی حاکی از آن است که عبور ناپایداری های ضعیفی تا صبح دوشنبه از سطح استان هستیم که سبب وزش باد، بارش های پراکنده برف، کاهش دما و دربرخی نقاط مه می شود.
استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می شود.
راهداران استان کردستان در طرح زمستانی بیش از هشت هزار و 500 کیلومتر از راه های استان را تحت پوشش قرار می دهند که شامل یک هزار و 900 کیلومتر در مسیرهای بین شهری و 6 هزار و 600 کیلومتر در راه روستایی است.
جاده های بین شهری این استان دارای 38 گردنه برفگیر و جاده های روستایی نیز دارای 66 گردنه برفگیر است.
3034
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.