اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، کیومرث سلگی روز یکشنبه در جلسه انتخابات هیات امنای خیرین مسکن ساز کردستان اظهار داشت: انجمن خیرین مسکن ساز اقدامات خوبی در زمینه تامین سرپناه برای محرومان و نیازمندان داشته است.
وی از خیرین مسکن ساز به عنوان سرمایه ای اجتماعی نام برد و بر لزوم استفاده بیشتر از ظرفیت خیرین در این زمینه تاکید کرد.
سلگی به احداث 40 هزار واحد مسکونی برای نیازمندان اشاره کرد و افزود: از این تعداد 10 هزار واحد مسکونی شهری و هفت هزار واحد مسکونی روستایی برای خانواده های دارای 2 معلول در نظر گرفته شده است.
وی اضافه کرد: 30 میلیون تومان وام بلاعوض به خانواده های دارای 2 فرزند معلول با همکاری بنیاد مستضعفان برای ساخت واحد مسکونی پرداخت می شود.
سلگی میانگین سهم هر استان از مسکن های خیر ساز را 2 هزار و 200 واحد اعلام کرد و یادآور شد: این انجمن آمادگی فعالیت در بافت های فرسوده را دارد.
وی با اشاره به آمادگی این انجمن برای مشارکت در طرح های مسکن مهر نیازمندان، گفت: بیشتر ساکنان حاشیه شهرها، زنان بی سرپرست و یا بدسرپرست هستند که این انجمن 30 درصد نیاز خرید، رهن یا تعمیر مسکن این افراد را تامین می کند و مابقی با همکاری استان و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تامین می شود.
وی تاکید کرد: 14 هزار خانواده دارای 2 معلول به همت انجمن خیرین مسکن ساز در کشور خانه دار می شوند که از این رقم بیش از هشت هزار واحد عملیاتی شده است.
مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز کشور با بیان اینکه دبیرخانه انجمن خیرین مسکن ساز کشور حدود 10 سال قبل از وزارت مسکن و شهرسازی تفکیک شد، افزود: در حال حاضر با سه هزار خیر در همه مراکز استان ها و 120 شهرستان کشور فعال هستیم.
وی با بیان اینکه مسکن گرانبهاترین کالای مورد نیاز مردم است، اظهار داشت: اگر حمایت از خیرین بیشتر شود این دغدغه اقشار نیازمند جامعه مرتفع می شود.
سلگی از تحویل 36 واحد مسکونی در استان کردستان به نیازمندان خبر داد و گفت: یک قطعه زمین برای ساخت مجتمع 260 واحدی نیازمندان در سنندج از شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی تملک شده است.
در این جلسه انتخابات هیات امنای انجمن خیرین مسکن ساز کردستان برگزار و اعضای این انجمن انتخاب شدند.
9937/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.