اخبار مرتبط

فرزاد سردارزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال برخلاف سال های گذشته که طرح نظارت بر بازار عید نوروز از اواسط اسفند آغاز می شد 45 روز زودتر و از اول بهمن در سراسر استان شروع شده است.
وی با اشاره به اینکه این طرح تا 15 فروردین 98 به طول می انجامد، اضافه کرد: این طرح به منظور حفظ آرامش، ایجاد فضای مطمئن برای مصرف کنندگان و شناسایی مشکلات بازار و ایجاد راهکارهایی برای رفع آنها اجرا می شود.
رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: نظارت بر توزیع مطلوب کالاهای اساسی و نظارت بر فروش فوق العاده واحدهای مختلف در سطح بازار از دیگر اهداف اجرای این طرح است.
سردارزاده یادآور شد: براساس قوانین تعزیزات حکومتی، مبارزه با قاچاق کالا و ارز، نظام صنفی و سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان با متخلفان اقتصادی در سطح بازار برخورد خواهد شد.
وی تاکید کرد: عرصه های فعالیت تعریف شده در راستای اجرای طرح نظارت بر بازار عید نوروز شامل همه کالاهای اساسی و خدماتی است.
رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: با توجه به افزایش تقاضا در این ایام بازدید و بازرسی از دفاتر شرکت های مسافربری، حمل و نقل درون و برون شهری، اماکن تفریحی، غذاخوری و رستوران ها، قالیشویی و خشکشویی ها هم بیشتر می شود.
سردارزاده اظهار داشت: 10 اکیپ دو نفره در مرکز استان و در دیگر شهرستان ها هم اکیپ های یک و دو نفره در راستای اجرای این طرح فعالیت خود را از امروز آغاز می کنند.
وی افزود: اگر مردم همکاری و مشارکت بیشتری داشته باشند بهتر و راحت تر با تخلفات اقتصادی همچون گرانفروشی، احتکار و کم فروشی برخورد خواهیم کرد.
رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان یادآور شد: توان و ظرفیت و تعداد نیروهای این اداره محدود است بنابراین برای شناسایی کانون های تخلف نیاز به مشارکت مردمی داریم.
سامانه تلفنی 124 بطور شبانه روزی برای دریافت شکایت، انتقادات، پیشنهادات و نظارت مردمی فعال است و شهروندان می توانند هر گونه تخلف اقتصادی در راستای عدم درج قیمت، صدور فاکتور، تقلب، گرانفروشی را از این طریق اعلام کنند.
حدود 65 هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب در استان کردستان وجود دارد که از این تعداد، بیش از 29 هزار واحد در مرکز استان مستقر است و حدود سه درصد از این واحدهای صنفی فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای محسوب می شوند.
9936/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.