اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، شیرکو خندانی روز یکشنبه در جلسه کمیته سوخت و گاز شهرستان با اشاره به نظارت ضعیف شهرداری بر ساخت و سازهای غیر مجاز حاشیه شهر اظهار داشت: برنامه گاز رسانی به حاشیه شهر در دستور کار قرار گرفت اما بسیاری از واحدها مشکل استعلام از منابع طبیعی دارند چون در اراضی ملی و طبیعی احداث شده اند.
وی افزود: گار رسانی به محله بنی رزان این شهر در حال انجام است و با مساعد شدن شرایط آب و هوایی، تا اواخر اسفند گاز به این محله می رسد تا 200 خانوار ساکن به شبکه گاز متصل شوند.
خندانی با اشاره به ضرورت جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در حاشیه شهر یادآور شد: به واحدهای که جواز ساخت ندارند اشتراک گاز داده نمی شود و اشتراک موقت نیز برای واحدهای است که قبل از سال 96 احداث شده باشند.
وی با بیان اینکه سوخت مایع به واحدهایی که در مناطق دارای گاز از سال آینده توزیع نمی شود، اضافه کرد: موضوع گازرسانی به واحدهای روستای در خانه باغ ها نیز باید از طریق بخشداران، شهرداران و دهیاران هر منطقه و روستا پیگیری شود.
خندانی گفت: بر اساس قانون ماده 4 به منازلی که جواز ساخت ندارند گاز به صورت اشتراک غیر دائم داده می شود و خانه باغ ها هم می توانند از نعمت گاز طبق شرایط خاص بهره مند شوند.
وی تاکید کرد: مالکان خانه باغ ها باید از منابع طبیعی و امور آب استعلام بگیرند و در صورتی که خارج از حریم رودخانه و جزء مناطق ممنوعه و زمین های ملی نباشند انشعاب گاز به آنها داده می شود.
رئیس شرکت گاز بانه اظهار داشت: اشتراک غیر دائم سه ساله است و در این فاصله زمانی مشترکان باید پرونده تشکیل دهند و شرکت گاز نیز بر اساس وظیفه قانونی طبق رای که قانون صادر می کند، برای تبدیل انشعاب موقت به دائم اقدام می کند.
وی افزود: واحدهای مسکونی غیر ایمن که نظام مهندسی اشتراک گاز آنها را تایید نکنند نیز از سال آینده سهمیه سوخت مایع نمی گیرند چون سیاست شرکت گاز بر این است در جایی که گاز رسانی انجام شده سوخت مایع توزیع نشود.
خندانی یادآور شد: کوخ هایی که در مسیر پروژه های گاز رسانی باشند نیز از این نعمت بهره مند خواهند شد.
رئیس شرکت پخش فرآورده های نفتی بانه نیز گفت: در این شهرستان 2200 خانوار روستایی و 600 خانوار شهری از سوخت مایع به صورت سهمیه استفاده می کنند.
عبدالواحد بلالی افزود: از ابتدای امسال طبق اعلام های شرکت گاز و عملیات گاز رسانی دستور العملی مبنی بر قطع سهمیه سوخت مایع به واحدهای مسکونی مناطق که گازکشی شده، صادر شد.
وی با بیان اینکه امکان گازرسانی برای 90 درصد واحدهای که در مسیر گاز هستند، فراهم است اظهار داشت: با پیگیرهای انجام شده توزیع سوخت مایع تا اواخر فروردین سال 98 ادامه دارد.
بلالی یادآور شد: سوخت مایع برای مدارس کانکسی خطر بیشتری از گاز دارد و نباید در این مدارس از سوخت مایع برای وسایل گرمایشی استفاده کرد.
وی اضافه کرد: امسال پنج میلیون لیتر نفت سفید، 15 میلیون لیتر گازوییل و 45 میلیون لیتر بنزین در این شهرستان توزیع شده که 900 هزار لیتر نفت سفید در مناطق شهری بانه و مابقی در بخش ها و روستاهای فاقد گاز توزیع شده است.
شرکت گاز شهرستان بانه 40 هزار مشترک دارد.
شهرستان مرزی بانه با 158 هزار نفر جمعیت در 270 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
7469/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.