اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ جمشید محبت خانی روز یکشنبه در نشست با مدیر کل و‌ معاونان اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان اظهار داشت: کمتر از 10 درصد ریزش حیات وحش به فعالیت شکارچیان بر می گردد چون مهمترین علت این رویداد عدم رعایت فاکتورهای محیط زیستی است.
وی با بیان اینکه قدرتمندی محیط زیست به نفع نسل امروز و آینده است، افزود: تضعیف محیط زیست سلامت آحاد مردم را به خطر می اندازد لذا اجتماعی کردن حفاظت از این محیط باید در جامعه جدی گرفته شود.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور یادآور شد: اگر سه هزار محیط بان موجود در کشور به سه یا چهار برابر هم افزایش یابد اما مردم پشتوانه محیط زیست نباشند نمی توان کار زیادی انجام داد.
وی تاکید کرد: با کار و اقدام سلبی نمی توان محیط زیست را حفظ کرد چون لازمه حفظ و تقویت محیط زیست حضور و مشارکت مردمی است.
سرهنگ محبت خانی گفت: روابط عمومی در ادارات حفاظت محیط زیست باید فعال و پویا بوده و در راستای تشکیل و ساماندهی سازمان های مردم نهاد زیست محیطی تلاش مضاعفی داشته باشند.
فریبا رضایی مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان هم در این نشست گزارشی از وضعیت محیط زیست استان و میزان مشارکت و همکاری مسئولان و مردم ارائه کرد.
9936/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.