اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، شرمین شریفی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: تعیین گونه ها از معیارهای مختلفی از جمله بررسی سازگاری با آب و هوا، خاک، رنج های مختلف ارتفاعی و دامنه ها و جهت های مختلف پیروی می کند.
وی افزود: لحاظ کردن بُعد سیما، منظر و زیبایی شناختی و بهره گیری از تکنیک های جنگلداری شهری و شناسایی گونه های مستقر و سازگار در این پارک ها از دیگر ملاکهای انتخاب گونه های درختی در پارک های جنگلی است.
رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج گفت: براساس مصوبات کارگروه فضای سبز محیط زیست و اداره کل منابع طبیعی باید در زمینه در اختیار گذاشتن طرح بالادستی مصوب سالهای گذشته در زمینه پوشش گیاهی صلوات آباد و آبیدر به شهرداری اقدامات لازم انجام شود.
وی اظهار داشت: دانشگاه کردستان و اداره کل منابع طبیعی نیز به استناد این طرح ها کار زون بندی و تعیین گونه درختی در پارکهای جنگلی را در برنامه های کوتاه، میان و بلند مدت انجام می دهند.
شریفی افزود: شهرداری نیز با کمک NGO ها و گروههای مردم نهاد نسبت به اجرای کاشت گونه های مناسب درختی در پارک های جنگلی اقدامات لازم را انجام خواهد داد.
وی در ادامه گفت: با وجود اینکه پارکهای جنگلی در شهرها، همچنان تحت تاثیر عمومی تغییرات اقلیمی و محیطی هستند، تعیین گونه های متناسب با شرایط آب و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج اظهار داشت: نوع گونه های درختی در روند قهقرایی پارک های جنگلی تاثیر بسزایی نداشته وغرس نهال قسمت جزیی از پروسه رشد و توسعه پارک های جنگلی است.
شهر سنندج مرکز استان کردستان با حدود 500 هزار نفر جمعیت توسط سه ناحیه شهرداری اداره می شود و در این شهر علاوه بر پارک آبیدر با مساحت بیش از 260 هکتار در مجموع 90 بوستان عمومی و بوستان محله در نقاط مختلف شهر به وسعت 2 میلیون مترمکعب وجود دارد
سرانه فضای سبز در این شهر 6 مترمربع برای هر شهروند و نصف میانگین سرانه فضای سبز در کشور است.
7348 / 3034
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.