اخبار مرتبط

مهدی نامدار روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح ایران مهارت با هدف ترویج مهارت های حرفه ای در بین دانش آموزان، آشنایی آنان با بازار کار و شناسایی استعدادهای مهارتی دانش آموزان در 75 مدرسه متوسطه اول استان در حال اجرا است.
وی افزود: در سال تحصیلی جاری 10 درصد مدارس متوسطه اول دولتی و 100 درصد مدارس غیر دولتی و هیات امنایی استان زیر پوشش این طرح قرار گرفته اند.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه امسال بدلیل مسایل مالی موفق به اجرای این طرح در مدارس مناطق حاشیه و نواحی منفصل شهری نشده ایم، تاکید کرد: یکی از برنامه های اصلی ما فراهم کردن زمینه لازم برای اجرای طرح در این مدارس است تا دانش آموزان این مناطق نیز با مهارت های حرفه ای آشنا شوند.
وی یادآور شد: این طرح آموزش حرفه های مهارتی کوتاه مدت (60 ساعته) به دانش آموزان مقطع متوسطه اول در راستای استعدادیابی و آشنایی آنان با مشاغل مختلف را ارائه می دهد.
نامدار با بیان اینکه هر سال تعداد مدارس تحت پوشش طرح افزایش خواهد داشت، اضافه کرد: زمان اجرای طرح در طول سال تحصیلی بنا به تشخیص مدیران مدارس متوسطه اول متغییر است.
طرح ایران مهارت یکی از برنامه های وزارت آموزش و پرورش است که سال گذشته در هشت استان کشور اجرایی شد و 10 درصد مدارس این استان ها زیر پوشش طرح قرار گرفت.
7348/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.