اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ فرامرز شاکری روز دوشنبه در نشست خبری اظهار داشت: در این مدت 2 هزار و 613 نفر نیز در ارتباط با کشفیات مواد مخدر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.
وی افزود: هشت باند تهیه و توزیع مواد مخدر هم با کارهای اطلاعاتی شناسایی، منهدم و اعضای باند هم دستگیر و برای سیر مراحل قانونی با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.
سرهنگ شاکری تاکید کرد: 536 نفر معتاد متجاهر را نیز امسال دستگیر و تحویل کمپ ترک اعتیاد دادیم که این تعداد 15 درصد نسبت به پارسال افزایش یافته است.
وی یادآور شد: برخی از این افراد چند بار تحویل کمپ شده اند بنابراین تعداد معتادین متجاهر استان کمتر از این تعداد است.
سرهنگ شاکری با اشاره به اینکه سن اعتیاد کاهش یافته است، گفت: یکی از دغدغه های ما مصرف مواد در میان دانش آموزان مدارس راهنمایی و دبیرستان است.
وی از خانواده ها خواست توجه بیشتری به فرزندان خود داشته و اگر تغییراتی در رفتار آنها از جمله پرخاشگری و کم خوابی دیدند، احتمال مصرف مواد از سوی آنها را بررسی کنند.
سرهنگ شاکری اضافه کرد: یکی از برنامه های پلیس مواد مخدر کردستان اعزام روزانه کارشناسان به مدارس و دانشگاه ها برای اطلاع رسانی از طریق کلاس های آموزشی و نمایشگاه ها است.
وی افزود: کردستان یکی از استان های پاک کشور است و کمترین معتاد و فروشنده مواد را در میان استان های کشور دارد.
رئیس پلیس مواد مخدر فرماندهی انتظامی کردستان اظهار داشت: دفتر مشاوره و پیشگیری از اعتیاد در این استان راه اندازی شده و از طریق تلفن 128 و یا به صورت حضوری آماده پاسخگویی به مردم است.
وی با بیان اینکه آمادگی داریم در صورت فراهم بودن زیرساخت معتادین متجاهر را تحویل کمپ دهیم، اضافه کرد: مراقبت های بعد از خروج از کمپ هم باید اجرا شود بویژه خانواده ها نباید چتر حمایتی خود را از روی افرادی که پاک هستند، بردارند.
سرهنگ شاکری گفت: موثرترین عامل بازدارندگی گرایش به مصرف مجدد مواد مخدر حل مشکل بیکاری است که نیاز به حمایت های دولت برای اشتغالزایی وجود دارد.
6108/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.