اخبار مرتبط

نویسنده، کارگردان و بازیگر تئاتر سایه ها روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نمایش نامه سایه ها اقتباسی از نمایشنامه شب بی پایان فاخته اثر حمیدرضا نعیمی است.
بهرام مرادی اضافه کرد: داستان نمایشنامه شب بی پایان فاخته مربوط به شمال کشور بوده و حادثه در کنار دریا اتفاق می افتد ولی در تئاتر سایه ها، حادثه در قهوه خانه ای در یکی از شهرهای مرزی و کنار مرز روی می دهد.
نویسنده، کارگردان و بازیگر تئاتر سایه ها با اشاره به اینکه این تئاتر چهار بازیگر زن و مرد دارد، افزود: زاهد سبحانی، آزاد مرادی، هیرو شمشادی و بهرام مرادی در این تئاتر ایفای نقش می کنند.
مرادی یادآور شد: برای اجرای این تئاتر سه ماه تمرین کردیم و تاکنون هم در هیچ جشنواره و یا شهر دیگری آن را اجرا نکرده ایم و برای نخستین بار در دیواندره به روی صحنه می رود.
وی آغاز اجرای این نمایش را از ساعت 20 سه شنبه 25 دی اعلام کرد و گفت: تا جمعه 28 دی ماه هر شب در همین ساعت اجرا داریم.
نویسنده، کارگردان و بازیگر تئاتر سایه ها با بیان اینکه این تئاتر به زبان کردی اجرا می شود، افزود: بهای بلیط 50 هزار ریال است که تاکنون بیش از 40 قطعه آن رزرو شده است.
مرادی استقبال مردم این شهرستان از تئاتر را فوق العاده دانست و تاکید کرد: در تئاتری که حدود یک ماه گذشته در همین مجتمع به اجرا درآمد علاوه بر صندلی های آمفی تئاتر که 230 صندلی است حدود 50 نفر هم به صورت ایستاده نمایش را تا پایان دنبال کردند.
وی اظهار داشت: نگرانی از بابت استقبال مردم نداریم چرا که آنها بارها با حضور چشمگیر علاقه خود را به این هنر نشان داده اند.
در طول هشت ماه منتهی به آبان امسال 78 تئاتر صحنه ای با 665 اجرا و 36 تئاتر خیابانی با 181 اجرا در بخش غیر جشنواره ای در استان کردستان به نمایش در آمده است.
استان کردستان یکی از استان های مطرح کشور در حوزه هنرهای نمایشی بویژه تئاتر است به گونه ای که در طول سال چندین جشنواره تئاتر در سطح استانی، منطقه ای و بین المللی در این منطقه برگزار می شود.
9936/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.