اخبار مرتبط

بهرام کوشکی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تنها 2 مورد توسط کارشناسان جهاد کشاورزی شناسایی شد که متخلفان توسط کارشناسان راهنمایی و ارشاد شده و مساله بدون تشکیل پرونده و دخالت مراجع قضایی به نتیجه رسید.
وی با اشاره به اینکه مردم نباید زمین ‌های زراعی را با انگیزه تغییر کاربری بخرند، افزود: خریداران باید ابتدا با جهاد کشاورزی و واحد امور اراضی مشورت کرده و اجازه لازم را بگیرند در غیر این صورت مطمئن باشند بعدها گرفتار مسایل قانونی و قضایی می شوند.
کوشکی با بیان اینکه با شناسایی زمین ‌های حاصلخیز درجه یک و 2 کشاورزی تلاش می شود از واگذاری آنها به غیر کاربری زراعی پیشگیری شود، تاکید کرد: از آنجا که کشاورزی از اولویت های مهم توسعه در این استان است جلوگیری از این مساله باید یکی از برنامه های مهم جهاد کشاورزی باشد.
وی یادآور شد: هر گونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی بدون مجوز ممنوع بوده و با متخلفان به صورت قانونی برخورد خواهد شد.
به گزارش ایرنا، رویکرد وزارت جهاد کشاورزی و به تبع آن سازمان امور اراضی کشور بر حفاظت از اراضی کشاورزی متمرکز شده چرا که تنها منبع تولید محصولات زراعی و باغی بوده و این امر با افزایش رو به رشد جمعیت کشور روز بروز اهمیت بیشتری می یابد.
از این رو در این استان که کشاورزی حرف اول را در مسیر توسعه می زند باید دقت بیشتری برای حفاظت از خاک اعمال شود زیرا با تخریب هر هکتار از اراضی کشاورزی امنیت غذایی تعداد زیادی از افراد جامعه به خطر می افتد.
شهرستان کامیاران با 102 هزار نفر جمعیت در 65 کیلومتری جنوب سنندج دارای 67 هزار هکتار اراضی مستعد کشاورزی با 15 هزار بهره بردار در این بخش است.
7349/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.