اخبار مرتبط

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، بهمن مرادنیا در دیدار رئیس بسیج اساتید کشور ضمن ابراز خوشحالی از دغدغه اساتید دانشگاهی برای ورود به مسایل و حل مشکلات اظهار داشت: آنگونه که شایسته است ارتباط با طیف دانشگاهی برقرار نشده و خوشحال خواهیم شد اگر مجموعه های مختلف در راستای اصلاح امور نقد کنند و ارائه دهنده راهکارهای درست باشند.
وی با بیان اینکه بیان مشکلات استان کاری آسان و از عهده همگان بر می آید، اضافه کرد: برخی کاستی ها در حوزه زیرساخت ها استان را به این روز انداخته که ما در بسیاری از شاخص های توسعه ای در رتبه های آخر کشور قرار داشته باشیم البته ریشه این امر نیز در کم کاری های گذشته نهفته است.
مرادنیا توسعه کردستان را در گرو ایجاد زیرساخت های اساسی در استان اعلام کرد و افزود: علیرغم همه مشکلات اعتباری کشور، در بخش های مرتبط با راه و راه آهن توانسته ایم اعتبارات قابل توجهی اخذ کنیم.
استاندار کردستان توجه به تخصیص مناسب آب برای توسعه کشاورزی را یکی از راه های رشد و ترقی استان برشمرد و یادآور شد: کردستان کمترین بهره مندی را از اعتبارات رهبری در حوزه مهار آب های مرزی داشته است.
وی با بیان اینکه استان کردستان می تواند در تولید محصولات باغی و پروتئینی حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد؛ تاکید کرد: کردستان می تواند در یک برنامه پنج ساله تولید گوشت قرمز خود را به میزان 13 هزار تن افزایش دهد و همچنین با توسعه باغات علاوه بر تامین بخشی از نیازهای داخل صادرات نیز داشته باشد.
مجتبی زارعی، رئیس سازمان بسیج اساتید کشور به منظور شرکت در همایش استادان و نخبگان دانشگاهی استان کردستان با محوریت سوانح نفت پایگی توسعه ایران و راه انقلابی کردستان فردا، به این استان سفر کرده است.
3034/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.