اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، کامیل کریمیان روز یکشنبه در نشست با بخشداران، دهیاران و اعضای شوراهای روستایی شهرستان ضمن اضهار نگرانی در این خصوص اظهار داشت: پیشتر نیز باطری دکل های مخابراتی بارها به سرقت رفت که ضرر زیادی به شرکت مخابرات و روستاییان وارد کرده است.
وی با بیان اینکه کمترین توقع مردم روستاها، آسفالت کردن جاده ها است، افزود: برای آسفالت جاده های روستایی در استان کردستان 20 میلیارد ریال اعتبار تخصیص شده که سهم روستاهای سقز در این بودجه حدود 15 میلیارد ریال است.
فرماندار سقز یکی از مشکلات مهم تحول و توسعه روستاهای سقز، آنتن دهی موبایل و اینترنت دانست و یادآور شد: آنتن دهی و اینترنت با مشکل مواجه شده که امیدواریم در این خصوص راهکارهای جدی از سوی متولیان اتخاذ شود.
کریمیان در خصوص مدیریت آب و فاضلاب روستایی هم گفت: نبود ثبات مدیریتی در اداره آب و فاضلاب روستایی این شهرستان باعث شده امور مردم و پروژه های مهم این اداره به کندی پیش رود.
وی با اشاره به ساخت مدارس در روستاهای سقز اظهار داشت: با کمک خیرین مدرسه ساز و آموزش و پرورش مدارسی در روستاها ساخته شده که خیرین محلی نقش پر رنگی در ساخت این مدارس داشته اند.
رئیس مجمع نمایندگان کردستان نیز در این جلسه به افزایش سرقت های علائم راهنمایی و رانندگی در سقز واکنش نشان داد و گفت: در خصوص این امر باید فرهنگ سازی ویژه ای در مناطق روستایی توسط شوراهای بخش، دهیاران و بخشدارها انجام شود.
محسن بیگلری با اشاره به بودجه تخصیص یافته برای آسفالت جاده های روستایی استان کردستان افزود: بیش از 70 درصد این بودجه به آسفالت راه های روستایی سقز اختصاص یافته است.
وی افزود: برای آنتن دهی موبایل در برخی مناطق این شهرستان نیز تلاش های زیادی صورت گرفته و سازمان ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با جدیدیت در حال اقدام های عملی است.
بخشداران، دهیاران و اعضای شوراهای روستاها نیز در این نشست به مشکلات روستاها از قبیل آسفالت جاده ها، تامین منابع آب و سیستم آبرسانی، پاکسازی سد چراغ ویس از پسماندها و معضل زیست محیطی، مجهز کردن مدارس روستایی به سیستم حرارت مرکزی، نبود مدرسه شبانه روزی دخترانه در بخش سرشیو، آنتن دهی و نبود شبکه اینترنت در برخی مناطق، برف روبی جاده ها، گازرسانی و برق رسانی به روستاهای دور دست، قاچاق چوب و برخورد جدی با مافیای چوب، اعتبارات کم برای توسعه روستاها، وام ازدواج و مشکل ضمانت جوانان روستایی، نبود پزشک در بخش زیویه و مشکلات خانه های بهداشت، ورزش و تفریح روستایی اشاره کرده و خواستار تلاش مسئولان و متولیان امر برای رفع این مشکلات شدند.
7345/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.