اخبار مرتبط

پیمان الماسی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به ارائه گزارشی از عملکرد کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تا پایان آذر امسال اشاره کرد و اظهار داشت: از ابتدای شروع بکار کارگروه تا پایان آذر امسال 81 جلسه کارگروه در استان تشکیل شده است.
وی تعداد پرونده های مطرح شده در این جلسات را 532 فقره خواند و افزود: 847 مصوبه هم طی این جلسات کارگروه به تصویب رسیده که 55 درصد آن انجام شده است.
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان تاکید کرد: از تعداد کل مصوبات این کارگروه 370 مصوبه مربوط به این سازمان و مابقی مربوط به دیگر دستگاه های اجرایی استان است.
وی اضافه کرد: 339 مصوبه به عبارتی 45 درصد مصوبات کارگروه رفع موانع تولید این استان در دست اقدام و پیگیری است.
الماسی یادآور شد: از تعداد مصوبات در دست اقدام 191 مصوبه بانکی، 8 مصوبه مالیاتی و 140 مصوبه هم مربوط به سایر بخش ها است.
وی گفت: با اجرایی شدن 394 مصوبه در جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان 8 هزار و 376 نفر اشتغال تثبیت شده است.
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: با اجرای کامل مصوبات این کارگروه میزان اشتغال حفظ شده به 11 هزار و 948 نفر خواهد رسید.
الماسی اظهار داشت: تعدادی از مصوباتی که هنوز اجرایی نشده به این دلیل بوده که اجرای آن در اختیار مسئولان استان نبوده بنابراین به کارگروه ملی ارجاع داده شده است.
وی با اشاره به اینکه دلیل تعدادی از مصوبات اجرا نشده هم به انجام نشدن تعهدات متقاضیان برمی گردد، تاکید کرد: در طول سه سالی که از تشکیل این کارگروه می گذرد همواره مصوبات آن را بازخوانی و پیگیری کرده و می کنیم.
آیین نامه اجرایی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید از 18 خرداد سال 94 ابلاغ شد و جلسات کارگروه در دو سطح کارشناسی و کارگروه اصلی همزمان با سراسر کشور در کردستان هم تشکیل شد.
حدود 65 هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب در استان کردستان وجود دارد که از این تعداد، بیش از 29 هزار واحد در مرکز استان مستقر است و حدود سه درصد از این واحدهای صنفی فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای محسوب می شوند.
180 هزار نفر در این تعداد واحد صنفی در سطح استان مشغول به فعالیت هستند.
9936/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.