اخبار مرتبط

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار علی آزادی روز شنبه اظهار داشت: کشف بیش از 500 هزار نخ سیگار، 28 تن چوب، 10هزار قلم لوازم آرایشی گران قیمت و 150 راس دام از موفقیت های ماموران انتظامی در جریان اجرای این طرح بود.
وی اضافه کرد: در این عملیات 160 دستگاه لوازم خانگی، 6 هزار قلم کالای ممنوعه و بیش از 20 هزار لیتر سوخت قاچاق هم کشف شده است.
سردار آزادی افزود: کشف دارو و مواد غذایی قاچاق از دیگر موفقیت های این طرح است که ارزش کالای کشف شده در این عملیات را کارشناسان در مجموع بیش از 21 میلیارد و 400 میلیون ریال برآورد کرده اند.
فرمانده انتظامی کردستان یادآور شد: با تلاش ماموران در این عملیات پنج نفر از عوامل توزیع دستگیر و 6 دستگاه خودروی حامل کالای قاچاق نیز توقیف شد.
وی با بیان اینکه معضل قاچاق کالا از مسایل و بحران های چند لایه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است، تاکید کرد: پدیده ناهنجار قاچاق کالا یک عامل بازدارنده و مشکل پیچیده چند بعدی است که پیامدهای منفی زیادی را بر اقتصاد جامعه وارد می کند.
سردار آزادی مهمترین پیامد منفی قاچاق کالا را ضربه به تولید داخلی و افزایش آمار بیکاری در جامعه دانست و گفت: این پدیده شوم اصولا الگوی مصرف داخلی را تغییر داده و از لحاظ فرهنگی نیز تاثیری مخرب بر الگوی مصرف جامعه بر جای می گذارد.
فرمانده انتظامی کردستان پیشگیری اجتماعی را مهمترین راهکار مقابله با قاچاق کالا دانست و اظهار داشت: مقابله تنها راه مبارزه با قاچاق کالا نیست و لازم است با آموزش وآگاه سازی مردم نسبت به معضلات و پیامدهای قاچاق کالا با اولویت قرار دادن اصل پیشگیری اجتماعی نسبت به ریشه کن کردن قاچاق کالا اقدام کرد.
6108/9102
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.