اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسین خوش اقبال روز شنبه در مراسم بزرگداشت 16 آذر روز دانشجو در تالار مولوی دانشگاه کردستان اظهار داشت: در آستانه 40 سالگی انقلاب قرار داریم و دانشگاه همچنان خط شکن خط مقدم جبهه سیاسی و اجتماعی است.
وی با بیان اینکه 16 آذر از بارزترین وقایع جنبش دانشجویی است که هیچگاه از ذهن ملت ایران به ویژه دانشجویان پاک نمی شود، افزود: روح استقلال طلبی، آزادیخواهی و حس وطن دوستی دانشجویی همواره زنده است و آنچه که باعث زنده نگه داشتن آن شده، تلاش این قشر آگاه و از خود گذشته است.
خوش اقبال خود آگاهی و خودباروی دانشجو را محور مبارزه با طاغوت و دفاع از ملت برشمرد و تاکید کرد: تا زمانی که ظلم و ستم وجود دارد دانشجو هم بیدار و آگاه در صحنه خواهد بود.
معاون استاندار کردستان با بیان اینکه باید بپذیریم آنقدر که دانشجویان به مدیران خدمت رسانده اند، مدیران نتواسته اند اقدام متقابلی داشته باشند، گفت: امید به آینده شغلی، افزایش سرانه مطالعه، ایجاد انگیزه برای تلاش و تحرک از خدماتی است که دانشجو به آن نیاز دارد.
وی یادآور شد: دانشجو با آینده مبهم و تار بودن دورنمای شغلی، مشکل اشتغال و دغدغه ازدواج و مسایلی از این دست مواجه است.
خوش اقبال با ابراز تاسف از اینکه برخی مسئولان، از نظرات دانشجویان در اتاق فکر و تصمیم گیری ها کمک نمی گیرند، افزود: اکنون شاهد آن هستیم در سطح کلان تصمییم گیری ها درباره بازار کار و رشته های دانشگاهی تناسبی وجود ندارد.
وی به دیدار اخیر خود با دانشجویان دانشگاه کردستان اشاره کرد و اظهار داشت: دانشجویان مشکلاتی دارند که مطرح کردند و اگر چه اندک بود اما نیازمند رسیدگی است و با همت مسئولان دانشگاه باید حل و فصل شود.
معاون استاندار کردستان اضافه کرد: روح بلند دانشجو با توجه به شرایط حاکم بر جامعه باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
وی در ادامه تشکل های دانشجویی را بازوی محرک دانشگاه دانست که با ظرفیت و برنامه های خود می توانند در توسعه و شکوفایی علم و دانش مظهر بیداری و مبدا تحول جامعه باشند.
خوش اقبال همچنین خواستار ایجاد فضایی در دانشگاه ها شد که دانشجو در بیان مشکلات خود دغدغه و هراسی نداشته باشد.
دانشگاه کردستان بیش از 9 هزار دانشجو در 30 رشته دکتری، 104 رشته کارشناسی ارشد و 52 رشته کارشناسی مشغول به تحصیل دارد، این دانشگاه همچنین دارای 385 عضو هیات علمی است.
9937/9102
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.