اخبار مرتبط

محمدابراهیم زارعی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: باید فضا را برای نقد درست و سازنده در دانشگاه ها ایجاد کنیم چرا که نقد غیر اصولی و از روی غرض، نوعی تخریب است.
وی با بیان اینکه نقد سازنده برای جامعه مشکل گشاست، افزود: مسئولان باید نقدی را که منصفانه بوده و قابلیت اجرایی دارد، بپذیرند و در راستای اصلاح خود و رفع ضعف های عملکردشان گام بردارند.
فرماندار سنندج ایجاد و تقویت انگیزه و امید در دانشجویان را کاری بسیار مهم دانست و تاکید کرد: در صورت ایجاد امید در دانشجویان، آنان می توانند از نظر علمی خود را تقویت کرده و برای ساختن آینده ای روشن تلاش مضاعف کنند.
وی یادآور شد: ضروری است دانشجویان در کنار تقویت علمی در زمینه های اجتماعی و سیاسی اطلاعات کافی داشته و اظهار نظر کنند ضمن اینکه از نظرات آنان برای اصلاح امور استفاده کنیم.
زارعی با بیان اینکه آینده کشور در دست دانشجویان است، گفت: دانشجویان باید بدانند آینده سازان کشور هستند و پیشرفت و توسعه ایران اسلامی در گرو تلاش های آنان است.
وی نبود امید در بین جوانان به ویژه دانشجویان را برای جامعه مضر دانست و اضافه کرد: دانشجویان خود را به دانش روز تقویت کرده و با امیدی مضاعف و بدون نگرانی به تلاش های عملی خود ادامه دهند.
به گزارش ایرنا، شانزدهم آذر سال 1332 اندک زمانی پس از کودتای بیست و هشتم مرداد، دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران به سفر «ریچارد نیسکون» معاون رییس جمهوری وقت آمریکا به ایران اعتراض کردند که بر اثر شلیک نظامیان حکومت پهلوی به جمع دانشجویان، سه دانشجو به نام های مهدی شریعت رضوی، احمد قندچی و مصطفی بزرگ نیا به شهادت رسیدند.
کنفدراسیون دانشجویان ایرانی خارج از کشور که مرکز اجتماع و مباحثه مخالفان حکومت پهلوی در خارج از ایران بود، این روز را «روز دانشجو» نامید و هر سال در این روز اعتصاب های دانشجویی به راه می‌افتاد.
پس از انقلاب اسلامی، شانزدهم آذر به عنوان روز دانشجو در تقویم رسمی ایران جای گرفت.
7355/9102
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.