اخبار مرتبط

صباح محمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بارش شدید برف از دیروز در منطقه آغاز شده و همچنان نیز ادامه دارد.
وی با اشاره به آمادگی نیروهای راهداری برای برف روبی و بازگشایی مسیرهای ارتباطی افزود: کولاک شدید، مه غلیظ، شدت بارش برف و ارتفاع زیاد آن باعث کندی عملیات برف روبی شده لذا امکان تردد از این مسیر فعلا وجود ندارد.
بخشدار هورامان یادآور شد: مسیر از ابتدای روستای درکی در بخش مرکزی تا روستای کماله در بخش هورامان مسدود شده ولی راهداران تلاش می کنند هر چه زودتر این مسیر را بازگشایی کنند.
به گزارش ایرنا، بر اساس مدل ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، از روز جمعه تا روز یکشنبه همچنان استان به تناوب در دامنه امواج فعال بارشی قرار می گیرد که پیامد آن وقوع بارش های متناوب برف و باران بیشتر برف ، وزش باد و مه گرفتگی است.
طی امروز و فردا حجم زیاد بارش ها (بخصوص در مریوان، سرو آباد، بانه و کامیاران) آبگرفتگی معابر شهری و روستایی را در پی دارد و در گردنه ها و نواحی مرتفع استان کولاک برف و مه گرفتگی موجب اختلال در تردد می شود.
تغییرات دمایی تا روز یکشنبه محسوس نیست اما پس از خروج سامانه از صبح روز دوشنبه به علت کاهش قابل ملاحظه دما شاهد وقوع یخبندان های شبانه و صبحگاهی در سطح استان خواهیم بود.
سالانه 600 راهدار استان کردستان در جاده های شهری و روستایی مستقر می شوند که 350 نفر از این تعداد با 300 دستگاه ماشین آلات برف روب در جاده های بین شهری و 250 نفر نیز با 200 دستگاه ماشین آلات در جاده های فرعی و روستایی استان مستقر می شوند.
راهداران استان کردستان در طرح زمستانی بیش از 6 هزار کیلومتر از راه های استان را تحت پوشش قرار می دهند که شامل یک هزار و 800 کیلومتر در مسیرهای بین شهری و چهار هزار و 200 کیلومتر راه روستایی است.
استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می شود، میانگین سالانه بارش باران در استان کردستان بیش از 540 میلی متر است که این مقدار 2 برابر میانگین کشوری است.
در سال زراعی 97 - 96 نیز تراز بارندگی در همه ایستگاه های استان کردستان به نسبت سال گذشته کاملا مثبت بود و به صورت میانگین 555 میلی متر بارندگی داشت، سال زراعی (آبی) از اول مهر هر سال شروع و به پایان شهریور سال بعد ختم می شود.
7354/9102
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.