اخبار مرتبط

اسحاق ابراهیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهرستان های سنندج، سقز و قروه به ترتیب بیشترین خانواده های تحت پوشش در این دوره های آموزشی را داشتند.
وی اضافه کرد: در کنار این آموزش ها از جمله خدماتی که به این خانواده ها ارائه می شود می توان به پرداخت هزینه های درمانی و پزشکی، اردوهای تفریحی و فرهنگی و تهیه اقلام و مایحتاج زندگی اشاره کرد.
ابراهیمی با بیان اینکه این دوره های آموزشی تحت عنوان پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر و روان گردان ها برگزار شد، افزود: این آموزش ها در راستای اجرای سیاست ها و خط مشی های شورای اجتماعی وزارت کشور برای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و با عنایت به تفاهم نامه منعقد شده میان ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور اجرایی شده است.
وی تاکید کرد: انجمن های حمایت زندانیان استان نیز در این دوره های آموزشی که برای همسران و فرزندان زندانیان برگزار شد با اداره کل زندان های کردستان همکاری داشته است.
مدیرکل زندان های استان کردستان با اشاره به استقبال خوب خانواده ها از این دوره آموزشی گفت: هدف از اجرای این آموزش ها ارتقای سطح دانش و آگاهی پیرامون سوء مصرف مواد مخدر، غنی سازی اوقات فراغت و آموزش فرزندپروری در میان خانواده های آسیب پذیر بود.
وی یادآور شد: شواهد حاکی از آن است که آسیب های بسیاری بر اثر محبوس بودن افراد، متوجه خانواده های آنان می شود که معضل اعتیاد می تواند یکی از مهمترین این آسیب ها باشد.
ابراهیمی پیشگیری و مبارزه با آسیب های اجتماعی را یکی از ماموریت های سازمان زندانها دانست و گفت:‌ در نظام مقدس اسلامی با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری، طی سال های گذشته در خصوص پیشگیری و کنترل آسیب های اجتماعی اقدامات بسیار ارزشمندی صورت گرفته و اعتباراتی نیز برای این موضوع تخصیص یافته است.
6108/9102
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.