اخبار مرتبط

ایوب غلامی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در چند ماه اخیر به دلیل اتمام طرح پزشکان متخصص و عمومی با کمبود نیرو مواجه بودیم، اظهار داشت: با پیگیری های ویژه و مستمر رئیس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی کردستان، شبکه بهداشت و درمان مریوان به نیروهای متخصص مجهز شد.
وی افزود: تعداد 11 پزشک متخصص شامل قلب و عروق یک نفر، زنان و زایمان 2 نفر، رادیولوژی سه نفر، داخلی یک نفر، اطفال یک نفر، گوش و حلق و بینی یک نفر، بیهوشی یک نفر و متخصص ارتوپدی یک نفر جذب شدند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان مریوان اضافه کرد: تعداد 10 پزشک عمومی نیز به شبکه بهداشت و درمان این شهرستان اضافه شدند که با جذب این تعداد نیرو، آمار پزشکان عمومی به 28 نفر افزایش پیدا کرد.
وی یادآور شد: همچنین با جذب 11 متخصص آمار پزشکان متخصص در شهرستان مریوان به 43 نر رسید که این مهم نشان از توجه ویژه مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کردستان به شهرستان مرزی و محروم مریوان است.
غلامی گفت: مرکز تجمیعی دندانپزشکی شهری که پیش از این فقط در نوبت صبح فعال بود، در نوبت عصر هم دایر شده و به مراجعین خدمات درمانی ارائه می کند.
وی به آمار مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان مریوان نیز اشاره کرد و گفت: در بخش دولتی 14 مرکز بهداشتی درمانی شهری روستایی، 17 پایگاه سلامت، 2 بیمارستان، سه مرکز فوریت پزشکی، پنج آزمایشگاه روستایی و شهری و یک مرکز تجمیعی دندانپزشکی شهری در این شهرستان فعال است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان مریوان اضافه کرد: در تمام مراکز بهداشتی درمانی روستایی دندانپزشکی در طول هفته فعال است و به روستاییان خدمات ارائه می کند.
وی بر لزوم توجه ویژه به بهداشت و درمان تاکید کرد و افزود: لازمه توسعه و پیشرفت در هر جامعه ای داشتن نیروهای متخصص و توجه به وضعیت بهداشت و درمان آن منطقه است.
غلامی از توجه ویژه ریاست و معاونین دانشگاه علوم پزشکی کردستان به رفع مشکلات کادر درمانی شبکه بهداشت و درمان مریوان و تسریع در ارائه خدمات تخصصی پزشکی به مردم تقدیر کرد.
شهرستان مرزی مریوان در 135 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و هم مرز اقلیم کردستان عراق است.
7354/9102
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.