اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، ماموستا سید احسن حسینی در خطبه های این هفته نماز جمعه سنندج اظهار داشت: حواشی در دانشگاه ها به متن و بطن اصلی که باید کسب علم و ادب باشد غلبه کرده است.
وی اضافه کرد: نباید اخلاق اسلامی، حجاب، متانت، ادب و کسب علم و دانش در دانشگاه ها جای خود را به بی اخلاقی، بی حجابی، دوری از علم و دانش و اموری این چنین بدهد.
ماموستا حسینی ضمن تبریک فرا رسیدن روز دانشجو به جامعه دانشگاهی افزود: دانشجو و دانشگاه نماد علم، عزت، فرهنگ و ادب هر جامعه ای است و جامعه علمی ما نیز وابسته به دانشگاه است.
وی تاکید کرد: اساتید دانشجویان را به مسیر علم و تقوا هدایت کنند و دانشجو نیز مدام تلاش کند تا به مراتب بالای علم و ادب برسد.
خطیب موقت جمعه سنندج گفت: فراموش نکنیم کسب علم یک جهاد است و دانشجو نباید طوری رفتار کند که جهادش بی عمل و بی نتیجه شود.
وی در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به اینکه طبق حدیث پیامبر (ص) مومن در میان پنج دشمن مهم قرار دارد، افزود: کسانی که ایمان ضعیفی دارند، مناقان، کافرانی که با مسلمانان در جنگ هستند، شیطان و نفس عماره پنج دشمن فرد مسلمان محسوب می شوند.
ماموستا حسینی اظهار داشت: کافران با محاصره، تحریم، جنگ روانی و هر شیوه ای تلاش می کنند بر سر راه مسلمانان بایستند و اجازه ندهند در حوزه های مختلف پیشرفت کنند.
وی به اهمیت حق الناس بویژه رعایت آن توسط مسئولان نیز پرداخت و اضافه کرد: حضرت علی(ع) به خدای کعبه قسم خورده که اگر تمام دنیا را به او بدهند یک دانه گندم را از دهان یک مورچه نمی گیرد چرا که برای آن در آخرت محاکمه خواهد شد.
ماموستا حسینی همچنین با اشاره به بارش های اخیر نزولات اسمانی یادآور شد: باید کمال شکر الهی را برای این نعمت که همه اقشار جامعه را خوشحال کرده، به جا آوریم.
6108/9102
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.