اخبار مرتبط

محمد شبرندی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بارش برف، مه غلیظ، کولاک و برودت هوا در گردنه ژالانه موجب کندی تردد خودروها در این مسیر شده ضمن اینکه تردد بدون زنجیر چرخ از این مسیر امکان پذیر نیست.
وی با بیان اینکه رانندگان از تردد و سفرهای غیر ضروری در محورهای ارتباطی سروآباد خودداری کنند، افزود: رانندگان حتما باید زنجیر چرخ همراه داشته باشند در غیر این صورت امکان تردد آنها در گردنه ژالانه وجود ندارد.
مسئول روابط عمومی اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای سروآباد یادآور شد: گردنه تته در مسیر ارتباطی سروآباد به پاوه که چندی پیش بخاطر بارش شدید برف مسدود شده همچنان مسدود است اما با تلاش راهداران باقی محورهای این شهرستان باز و تردد خودروها در جریان است.
شبرندی اضافه کرد: سه اکیپ راهداری سروآباد بدون وقفه و شبانه روزی در گردنه ها و محورهای شهرستان حضور دارند و تمام تلاش خود را برای باز نگه داشتن مسیرها و کمک به تردد آسان خودروها به ویژه در گردنه ها به کار گرفته اند.
بخشدار هورامان نیز با اشاره به بارش سنگین برف در گردنه ژالانه از اهالی روستاهای این بخش خواست از انجام سفرهای غیر ضرور به سمت سروآباد و مریوان با توجه بهه شرایط نامساعد جوی خودداری کنند.
صباح محمدی اظهار داشت: بارش برف از دیروز آغاز شده ولی نیروهای راهداری مستقر در گردنه ژالانه عملیات برف روبی و بازگشایی این مسیر را از شب گذشته آغاز کرده اند اما با توجه به بارش شدید برف و تداوم آن تردد در این مسیر به کندی انجام می شود.
بخشدار هورامان تاکید کرد: رانندگان برای تردد از محورهای ارتباطی برف گیر و کوهستانی باید حتما زنجیر چرخ و وسایل ایمنی همراه داشته و از سالم بودن سیستم گرمایشی خودروی خود اطمینان حاصل کنند و با سرعت مطمئن و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از این مسیرها تردد کنند تا دچار مشکل و حادثه ای نشوند.
وی یادآور شد: بارش برف در شهر هورامان و روستاهای تابعه نیز از شب گذشته آغاز شده و ارتفاع برف در این مناطق به بیش از 10 سانتی متر می رسد البته عملیات برف روبی و بازگشایی مسیر شهر هورامان توسط شهرداری در حال انجام است.
به گزارش ایرنا، گردنه ژالانه در مسیر ارتباطی شهرستان های سروآباد و مریوان به شهرستان کامیاران واقع شده و مسیر ارتباطی شهر هورامان و 10 روستای تابعه آن با جمعیت بیش از 12 هزار نفری است.
استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می شود.
میانگین سالانه بارش باران در استان کردستان بیش از 540 میلی متر است که این مقدار 2 برابر میانگین کشوری است.
شهرستان سروآباد با 2 بخش مرکزی و هورامان و بیش از 50 هزار نفر جمعیت در فاصله 90 کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و 24 کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.
7354/9102
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.