اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد فلاحی عصر سه شنبه در سومین جلسه شورای ترافیک شهرستان بانه اظهار داشت: بیشترین بار ترافیکی در بانه ساعت چهار تا 6 بعد از ظهر است که در این فاصله زمانی خیابان های صلاح الدین ایوبی، انقلاب و امام به طور کلی مسدود می شود.
وی اضافه کرد: مدیریت ترافیکی شهر بانه نیاز به آسیب شناسی دارد و اعضای این شورا باید برای ساماندهی ترافیک شهر تدابیر کارشناسانه اتخاذ کنند چراکه در صورت ادامه این روند با مشکلات زیادی در زمینه ترافیکی مواجه خواهیم شد.
فرماندار شهرستان بانه افزود: باید دوربین های ثبت تخلفات نیز راه اندازی شود و خودرو کنترل ترافیک هم در بعد از ظهرها فعالیت کند.
در ادامه این جلسه رئیس پلیس راهور بانه نیز گفت: ثبت تخلفات باید اطلاع رسانی شود افرادی که هنگام رانندگی تخلفی انجام می دهند باید از طریق ارسال پیامک و تماس تلفنی به آنها اطلاع رسانی شود.
سرگرد سیروس عمید افزود: باید مردم خودروهای شخصی را در پارکینگ ها پارک کنند و به سمت استفاده از سرویس حمل و نقل عمومی هدایت شوند.
وی اضافه کرد: باید همه رانندگان آژانس ها و تاکسی های موقت گواهینامه پایه 2 داشته باشند که تعدادی از این رانندگان گواهینامه پایه 2 ندارد.
سرگرد عمید با بیان اینکه امسال 12 مورد تصادف در بانه اتفاق افتاده افزود: رانندگانی که تصادف کردند گواهینامه نداشتند و به همین دلیل بیمه هم خسارتی به آنها پرداخت نمی کند و با مشکل مواجه شدند.
وی اظهار داشت: علت اکثر تصادفات بانه سرعت زیاد و انحراف به چپ است که بایستی مسیر رفت و برگشت جدا شود و موانع جدا کننده برای خودروها ایجاد شود.
در ادامه این جلسه رئیس پلیس راه شهرستان بانه نیز با بیان اینکه بیشتر تصادفات منجر به فوت در حوزه برون شهری است گفت: امسال پنج مورد تصادف منجر به فوت در سر صحنه اتفاق افتاده و 18 نفر به دلیل تصادف در جاده های منتهی به شهرستان بانه فوت کردند.
سروان کورش زندی افزود: سال گذشته 66 مورد و امسال 60 مورد تصادف منجر به جرح در جاهای منتهی به شهرستان اتفاق افتاده و سال گذشته 84 نفر و امسال 74 نفر بر اثر تصادف دچار مصدومیت شدند.
وی با اشاره به آمار رو به افزایش تصادفات جاده ای اظهار داشت: سال گذشته 157 فقره و امسال 162 فقره تصادف در جاده های منتهی به شهرستان بانه اتفاق افتاده است و خودروهای سواری با 127 مورد تصادف بیشترین آمار تصادفات جاده ای را به خود اختصاص دادند.
سروان زندی با اشاره به خطرات پیچ تند جاده سبدلو گفت: یکی از مهمترین مشکلات جاده های بانه پیچ تند روستای سبدلو است که با زوایه 90 درجه ای که دارد احتمال دارد حادثه آتش سوزی اتوبوس سنندج در این مسیر تکرار شود و نیاز به اصلاح هندسی دارد.
وی افزود: هیچکدام از سرعت گیرهای جاده سبدلو استاندارد نیست و این عوامل باعث ایجاد تصادفات زیاد در این مسیر شده است.
به گزارش ایرنا، شهرستان بانه 650 کیلومتر راه روستایی تعریف شده و 150 کیلومتر راه کوخ نشین دارد که حدود 250 کیلومتر آن آسفالت شده است.
راه های اصلی نیز شامل محور بانه - سقز 34 کیلومتر، بانه - سردشت 45 کیلومتر، بانه - مریوان 33 کیلومتر، بانه - آرمرده 14 کیلومتر و بانه - سیرانبند 24 کیلومتر است.
شهرستان مرزی بانه با 158 هزار نفر جمعیت در 270 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
7469/6108
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.