اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد عبدالملکی روز سه شنبه در نشستی با تعدادی از معاونین و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان با اشاره به اینکه تاثیر کتاب و کتابخوانی بر کسی پوشیده نیست، اظهار داشت: خواندن باید در دوران کودکی در انسان نهادینه شود به همین دلیل نهاد کتابخانه های عمومی توجه ویژه به بخش کودکان و نوجوانان دارد.
وی انعقاد تفاهم نامه مشترک بین اداره کل کتابخانه های عمومی و جمعیت هلال احمر استان را ضروری خواند و افزود: با این اقدام می توان در حوزه فرهنگی برنامه های مشترکی در راستای ارتقای آگاهی جامعه در ارتباط با رسالت هلال احمر و هم نهادکتابخانه ها برگزار کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان با اشاره به اینکه ارتقای آگاهی در جامعه می تواند بسیاری از مشکلات حوزه امداد و نجات را در زمان وقوع حوادث رفع کند، اضافه کرد: بنابراین می طلبد نشست های کتابخوان مشترک بین این دو نهاد دراستان برگزار شود.
معاون جوانان جمعیت هلال احمر کردستان هم در این نشست شبکه های مجازی را تهدیدی برای بحث کتاب و کتابخوانی خواند و گفت: البته دنیای مجازی هیچ وقت نمی تواند جای کتاب را بگیرد.
بابک قنبری اظهار داشت: با توجه به وجود اطلاعات فراوان در فضای مجازی که بیشتر آنها غیرقابل استناد است بازگشت به دنیای کتاب در حال شکل گیری است.
وی افزایش آگاهی را یکی از آیتم های حائز اهمیت در هلال احمر عنوان کرد و افزود: از طریق کتاب و کتابخوانی می توان در راستای ارتقای آگاهی مردم برای حفاظت از خود در زمان بروز حوادث و بلایای طبیعی و غیرطبیعی بهره گرفت.
معاون جوانان جمعیت هلال احمر کردستان یادآور شد: هلال احمر در زمینه استاندارد سازی کتابخانه های عمومی در حوزه امداد و نجات از اداره کل کتابخانه های استان حمایت خواهد کرد.
بعد از برگزاری این نشست داوطلبان و معاونین جمعیت هلال احمر استان از اداره کل کتابخانه های استان بازدید کردند و سپس به عضویت کتابخانه عمومی شهید مطهری درآمدند.
78 کتابخانه عمومی در سطح کردستان کردستان وجود دارد که از این تعداد 50 باب نهادی و 28 باب هم مشارکتی است.
به ازای هر یکصد نفر جمعیت استان 1.3 مترمربع فضای کتابخانه ای وجود دارد که این میزان در میانگین کشوری چهار مترمربع است.
در حال حاضر 44 هزار نفر در استان کردستان عضو کتابخانه های عمومی هستند .
9936/6108
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.