اخبار مرتبط

مصطفی رضایی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اهمیت تهیه طرح های شهری و نگهداری از بافت های تاریخی با هماهنگی، همکاری و مساعدت شرکت بازآفرینی شهری ایران، 9 پروژه طراحی شهری در سطح محلات هدف تاریخی استان با 20 میلیارد ریال اعتبار در دست اقدام و طراحی است.
وی در خصوص پروژه های که در سال جاری اتمام و به بهره برداری رسیده است، گفت: این پروژه ها شامل احداث منبع 2 هزار مترمکعبی محله نایسر سنندج با اعتبار 15 میلیارد ریال، احداث مدرسه 6 کلاسه نایسر سنندج با اعتبار 12 میلیارد ریال و اجرای شبکه فاضلاب محله قلعه قروه با اعتبار سه میلیارد و 500 میلیون ریال بخشی از این پروژه است.
رضایی اضافه کرد: اجرای شبکه فاضلاب محله تازه آباد سقز با اعتبار 6 میلیارد و 700 میلیون ریال، بهسازی معابر محله تازه آباد سقز با اعتبار 17 میلیارد ریال، پله گذاری معابر شیب دار محله کمربندی مریوان با اعتبار6 میلیارد ریال، تکمیل مدرسه 9 کلاسه محله تقتقان و کانون محله فرجه شهر سنندج با اعتبار 12 میلیارد ریال از دیگر پروژه تکمیل شده سال جاری است.
وی با بیان اینکه پنج پروژه دیگر نیز در بخش های زیر ساختی و ارتقاء خدمات رو بنایی در حال تکمیل شدن است، گفت: به محض اتمام عملیات اجرایی آنها به بهره برداران واگذار می شود.
رئیس اداره عمران و بهسازی اداره کل راه و شهرسازی کردستان وضعیت شهرهای استان را از لحاظ وسعت و کیفیت بافت مناسب ندانست و افزود: مطالعات اولیه در هفت شهر استان که بالاتر از 50 هزار نفر جمعیت دارند نشان دهنده این مسئله است که 20 درصد سطح این شهرها را بافت های ناکارآمد تشکیل داده است.
رضایی با اشاره به اینکه نیمی از جمعیت این شهرها در این 20 درصد زندگی می کنند، اظهار داشت: این مسئله نشان دهنده نوعی نابرابری و ناعدالتی در تقسیم خدمات بین ساکنین شهرها است.
وی با بیان اینکه ادامه این وضعیت سبب ایجاد شکاف اجتماعی در شهرها می شود، تاکید کرد: تلاش می شود با بهره گیری از ظرفیت های قانونی، تشکیل جلسات ستادهای شهرستانی و استانی و همچنین جریان سازی بتوان در طول برنامه ششم توسعه کشور با تجمیع منابع همه دستگاه ها نسبت به رفع این آسیب ها و معضلات اقدام کرد.
وی اضافه کرد: درسال مالی 96 استان کردستان 140 میلیارد ریال اعتبار مصوب داشته که با پیگیری های انجام شده، همکاری مهندسین مشاور و پیمانکاران 150 میلیارد ریال اعتبار جذب و به پروژه ها تزریق شده که در این راستا نیز جزء استان های برتر کشور بود.
7349
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.