اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، دبیر جشنواره قرآن محور یه کیه تی کردستان روز شنبه در حاشیه برپایی محفل انس با قرآن در سنندج اظهار داشت: این جشنواره به منظور ترویج و توسعه فرهنگ تدبر در آیات وحدت آفرین قرآن کریم در جامعه اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهید والامقام نواب صفوی منادی وحدت مسلمانان برگزار شده است.
کامل گلباغی با اشاره به اینکه در بخش مسابقه این جشنواره 350 نفر ثبت نام کردند، اضافه کرد: این مسابقات شامل حفظ شفاهی قرآن در رشته های حفظ در سه مقطع یک جزء، 10 جزء و جزء کل قرآن ویژه برادران، حفظ کتبی سوره های مبارکه یاسین و واقعه ویژه برادران و خواهران بدون محدودیت سنی است.
وی افزود: قرائت ترتیل ویژه و برادران و خواهران بدون محدودیت سنی و مسابقه ابتهال خانه فردی ویژه برادران از دیگر بخش های مسابقه ای این جشنواره قرآنی است.
دبیر نخستین جشنواره قرآن محور یه کیه تی کردستان از برگزاری هفت محفل انس با قرآن در بخش جانبی این جشنواره در شهرهای مختلف خبر داد و یادآور شد: این محافل در شهرستان های سنندج، بانه، مریوان، سروآباد، قروه، بیجار و کامیاران برگزار می شود.
گلباغی اضافه کرد: استاد حمیدرضا احمدی وفا از قاریان بین المللی کشور اعزامی از موسسه قرآنی یاران شهید نواب صفوی و فواد مولودی از قاریان استان کردستان در این محافل به قرآئت آیات نورانی کلام الله مجید می پردازند.
مرحله نهایی و مسابقه این جشنواره از روز دوشنبه 21 آبان در سنندج برگزار می شود که متقاضیان و برگزیدگان شهرستانی در آن با هم رقابت می کنند.
آیین پایانی جشنواره هم روز سه شنبه با معرفی و تجلیل از نفرات برتر و پیشکسوتان قرآنی در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار می شود.
جشنواره قرآن محور یه کیه تی به همت شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان و مشارکت دستگاه های عضو این شورا از امروز آغاز شده و به مدت چهار روز در سطح استان به طول می انجامد.
7348/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.