اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، به مناسبت فرا رسیدن 28 صفر سالروز رحلت جانسوز پیامبر مکرم اسلام (ص) و شهادت سبط اکبر پیامبر امام حسن مجتبی (ع) آیین های سوگواری طی دیشب و امروز چهارشنبه در مناطق مختلف استان کردستان برگزار شد.
به همین مناسبت روز سه شنبه در اغلب مساجد، تکایا و حسینیه های استان آیین های ویژه قرائت زیارت از بعید پیامبر اکرم (ص) قرائت شد و سخنرانان به بیان فضایل و مکارم پیامبر مکرم اسلام (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت پرداختند.
در مسجد جامع سنندج مرکز استان کردستان آیین قرائت زیارت از بعید حضرت محمد مصطفی (ص) روز سه شنبه با حضور کثیری از عاشقان پیامبر اکرم (ص) و خاندان مطهر آن حضرت برگزار شد و ارادتمندان نبوی در سوگ رحلت پیامبر نور و رحمت اشک مانم ریختند.
آیین سوگواری و عزاداری رحلت پیامبر اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) در شهرستان های استان نیز برگزار شد و سخنرانان در این مجالس از دوران سراسر نور و رحمت نبوت پیامبر اکرم (ص) و ابعاد شخصیتی ایشان سخن گفتند و مردم با مرثیه سرایی و نوحه خوانی مداحان، به عزاداری پرداختند.
امروز چهارشنبه 16 آبان همزمان با 28 صفر سالروز وفات این الگوی تقوا و پیام آور صلح و رحمت برای مردم جهان است.
کافی است نزدیک به آغاز محرم شویم تا شهرها غرق در اندوه شوند اما با پایان یافتن دهه اول محرم اندوه و رخت عزا از شهر و دل مردم جدا نمی شود؛ اربعین میعادگاه دوباره ای برای تجدید پیمان است و بعد از این مناسبت حزن انگیز، 28 صفر و رحلت نبی مکرم اسلام (ص) است که باز شور را بر دل و دل را پر غم می کند.
چه هم زمانی زیبایی است از سویی رحلت پیامبر بزرگ اسلام (ص) و شهادت نوه ایشان امام حسن مجتبی (ع) و از سویی دیگر آخرین روز ماه صفر سالروز شهادت هشتمین اختر تابناک عصمت و طهارت امام رضا علیه السلام است که حال و هوای اربعین را دوباره زنده می کند.
در این مناسبت هر گوشه از ایران اسلامی را نگاه کنید مردمی را می بینید که در تکاپو هستند؛ گویی عشق به این خاندان خستگی نمی شناسد.
پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) پس از عمری هدایت و راهبری جامعه مسلمانان در 28 صفر سال یازدهم هجری قمری در 63 سالگی به ندای حق لبیک گفتند و چشم از جهان فانی فرو بستند.
مرقد مطهرشان در مدینه منوره و در کنار مسجدالنبی قرار گرفته و میعادگاه عاشقان و ارادتمندان ایشان از سراسر جهان است.
9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.