اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، سالار عثمان روز چهارشنبه در حاشیه هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: ایران یکی از کشورهایی است که در حوزه کتاب و فرهنگ حرف های زیادی برای گفتن دارد.
وی اضافه کرد: بسیاری از آثار نویسندگان ایرانی در اقلیم کردستان عراق به زبان کُردی ترجمه شده که نشان از ارزشمند بودن این آثار دارد.
معاون وزیر فرهنگ و جوانان اقلیم کردستان عراق افزود: در نمایشگاه های بین المللی همچون این نمایشگاه انتشاراتی از کشورها و به زبان های مختلف حضور پیدا می کنند و این از نقاط قوت چنین رویدادهایی است.
سالار عثمان با اشاره به اینکه دنیا و زندگی مملو از تفاوت های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است، اضافه کرد: از طریق کتاب می توان همه افراد با فرهنگ، آیین و افکار متفاوت را گرد هم آورد.
وی یادآور شد: حکومت ها و دولت ها نیاز به ارتباط با یکدیگر دارند لذا باید به فرهنگ، آیین، هنر و دیگر تفاوت ها مابین کشورها احترام بگذارند.
معاون وزیر فرهنگ و جوانان اقلیم کردستان عراق با بیان اینکه نمایشگاه کتاب فرصتی برای برقراری ارتباط و گفتگوی بیشتر بین فرهنگ های مختلف است، گفت: ما آمادگی همکاری و مشارکت در حوزه های فرهنگی و هنری را با ایران داریم.
وی به وضعیت عرضه کتاب های نویسندگان ایرانی در اقلیم کردستان عراق اشاره کرد و افزود: هر نوع کتابی به شرط اینکه حافظ امنیت منطقه ما باشد در اقلیم کردستان عراق امکان عرضه آن وجود دارد.
معاون وزیر فرهنگ و جوانان اقلیم کردستان عراق تاکید کرد: آثار زیادی از نویسندگان فارس در کتابخانه ها و کتابفروشی های ما وجود دارد و امروزه نویسندگان ایرانی در اقلیم کردستان بسیار شناخته شده اند.
سالار عثمان یادآور شد: می طلبد مسئولان کردستان ایران مکان مناسب تر و مدرن تری به برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب در سنندج اختصاص دهند.
به گزارش ایرنا، هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب استان کردستان از ١٨ تا ٢٣ مهر ٩٧ در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی سنندج برگزار می شود.
٦٣٦ ناشر برای شرکت در این دوره از نمایشگاه کتاب در کردستان ثبت نام کردند که کتاب های خود را در ٢٣٠ غرفه به نمایش می گذارند که غرفه ها شامل ٢٠٥ مورد ویژه ناشران خارج از استان و ٢٥ غرفه برای ناشران استان است.
٤١٢ ناشر داخلی و خارجی در این نمایشگاه حضور دارند و این دوره از نمایشگاه کتاب استانی با شرکت ٣٦٢ ناشر و نمایندگی داخلی شامل ١٩٥ ناشر مستقل، ١٥٧ناشر نمایندگی، ١٠ ناشر استانی و ٥٢ ناشر لاتین برپا می شود.
کتاب های این نمایشگاه با حداقل ٣٠ درصد تخفیف شامل ٢٠ درصد از طریق بن های خرید کتاب و تخفیف ١٠ درصدی ناشران عرضه می شود.
7348/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.