اخبار مرتبط

یوسف چشمیدری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: چندی پیش و در جریان گشت و کنترل نیروهای یگان حفاظت این اداره، محیط بانان یک قطعه لک لک سفید با نام علمی ciconia ciconia که از ناحیه پا زخمی شده و در حاشیه جاده دزلی افتاده بود، را پیدا کردند.
وی افزود: این لک لک به تشخیص دامپزشک به علت کمبود ویتامین های ضروری و ایجاد جراحت از ناحیه پا قادر به پرواز نبود لذا جهت مداوا به اداره حفاظت محیط زیست سروآباد منتقل شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست سروآباد یادآور شد: این لک لک بعد از پنج روز مداوا و درمان توسط دامپزشک و اطمینان از سلامتی اش، در منطقه حفاظت شده کوسالان در مسیر روستای دزلی بخش مرکزی این شهرستان رها سازی و به دامان طبیعت بازگشت.
مشخصات ظاهری این پرنده شامل طول بدن 75 سانتیمتر، طول بال 90 سانتیمتر، طول نوک 22 سانتیمتر، طول گردن 38 سانتیمتر، طول پا 53 سانتیمتر و طول دم آن 32 سانتیمتر بود.
به گزارش ایرنا، منطقه حفاظت شده کوسالان و شاهو این منطقه با وسعت 57 هزار و 236 هکتار در استان کردستان، حد فاصل شهرستان های سروآباد، مریوان و کامیاران واقع شده است.
در این منطقه تاکنون 117 گونه پرنده، 23 گونه پستاندار، 17 گونه خزنده و 242 گونه گیاهی، شناسایی شده و مهمترین گونه های جانوری آن کل و بز، خرس قهوه ای، قوچ و میش، کرکس، هما و عقاب طلایی است.
7354/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.