اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، رزمایش محرم با حضور سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، سردار فدوی، مرادنیا استاندار کردستان و فرماندهان قرارگاه سید الشهدا (ع) و سپاه بیت المقدس کردستان با رمز یا اباعبدالله حسین (ع) آغاز شد.
از جمله رسالت ها ابلاغی این رزمایش 2 روزه، تمرین آتش های سنگین توپخانه ای و زرهی، عملیات هوانیروز، تمرین عملیات هلی برن، تاخت شبانه، کمین و ضد کمین است.
هدف اصلی این رزمایش، کسب اطمینان از آمادگی نیروها، بکارگیری مهارت های فردی، جمعی و رسته ای است و تک به ارتفاعات، اجرای آتش هوانیروز، ادوات زرهی، توپخانه و رسیدن به نقاط تعیین شده در این رزمایش اجرا شده و همزمان این موارد توسط ارزیابان مورد بررسی قرار گرفته و به آن نمره تعلق می گیرد.
پس از برگزاری 2 رزمایش امنیتی در جنوب شرق و رزمایش امنیتی سال گذشته در منطقه اشنویه و ارتفاعات کفارستان، مرحله نهایی رزمایش امنیتی محرم امروز در منطقه کامیاران و ارتفاعات شاهو برگزار شد.
مرحله نخست این رزمایش با استفاده از 70 درصد یگان های قرارگاه حمزه سید الشهدا‌(س) مستقر در کردستان از پنج روز گذشته آغاز شده است.
مراحل انجام این رزمایش با فراخوان گردان‌های بسیج بیت المقدس،‌ امام حسین (ع) و کوثر استان کردستان آغاز و همزمان یک مرحله رزمایش دفاع شهری با حضور یگان‌های انتظامی، مرزبانی و بسیجیان انجام می گیرد.
کامیاران در 65 کیلومتری جنوب سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد. رشته کوه شاهو بخشی از رشته کوه‌های زاگرس است که در مرز 2 استان کردستان و کرمانشاه و نزدیک رودخانه سیروان قرار دارد.
6108/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.