اخبار مرتبط

گلاویژ فتاحی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: چند سازمان مردم نهاد دیگر نیز در نوبت دریافت مجوز از اداره کل ورزش و جوانان هستند.
وی افزود: این سمن ها اغلب در حوزه ورزشی، علمی، هنری و ادبی، عدالت و رفاه اجتماعی، اعتقادی و مذهبی، بهداشت و سلامت، ارتباطات و میراث فرهنگی فعال هستند.
فتاحی با بیان اینکه تلاش ما اعتبار بخشی به سمن ها و حمایت از آنها است، تاکید کرد: واگذاری مسئولیت بخشی از وظایف دستگاه های اجرایی در اجرای مصوبات ستاد ساماندهی به سمن ها و تمرین برای کار در محیط رسمی از جمله این حمایت ها است.
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان کردستان در ادامه از فعالیت سه مرکز مشاوره ازدواج جوانان در استان خبر داد و یادآور شد: این مراکز در مناسبت های خاص مانند هفته ازدواج و هفته جوان به صورت رایگان به جوانان خدمات مشاوره ای ارائه می دهند.
به گزارش ایرنا، سازمان مردم نهاد تشکلی است که توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی غیر دولتی به صورت داوطلبانه، غیرانتفاعی و غیرسیاسی (عدم وابستگی به تشکل های سیاسی و احزاب) تشکیل می شود که عضو پذیر نیز هستند.
بر اساس سرشماری سال 95، استان کردستان با جمعیت یک میلیون و 603 هزار و 11 نفر، دارای 10 شهرستان، 30 شهر، 31 بخش، 86 دهستان و یک هزار و 697 روستای دارای سکنه است.
همچنین براساس آخرین آمار، جمعیت جوان کردستان 425 هزار و 258 نفر است که 215 هزار و 330 مرد و 209 هزار و 928 نیز زن هستند.
7355/6108
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.