اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا علی شهامت روز یکشنبه در جلسه شورای اداری بانه که با محوریت محیط اداری، کسب و کار برگزار شد، اظهار داشت: با وجود تذکرات لازم به برخی از کارکنان ادارات گاهی اوقات مجبور می شویم که افراد را به هیات تخلفات و مراجع قضایی معرفی کنیم.
وی اضافه کرد: سال گذشته 18 بازرسی برنامه ای، 40 بازرسی موردی و یک بازرسی فوق العاده انجام شده که در این بازرسی ها برنامه بازرسی بر اساس وضعیت دستگاه اجرایی تنظیم می شود.
وی افزود: بیشترین چالش در بحث تخلفات اداری در حوزه بانک ها، شهرداری ها و دستگاه های خدمات رسان است که بیشترین تماس مستقیم با ارباب رجوع وجود دارد و مجبور هستیم در این زمینه برخورد کنیم.
وی گفت: باید در رفع مشکلات اداری، مبارزه با فساد اداری، ارتقای سلامت اداری و تکریم ارباب رجوع با بهره گیری از آیات قرانی و احادیث تلاش کنیم مسائل و مشکلات حل شود.
به گفته شهامت روزانه در سایت ها، روزنامه ها و فضای مجازی موضوعاتی در خصوص مبارزه با فساد اداری، اختلاس و دستگیری باندهای فساد منتشر می شود که ناامنی فکری و روانی برای مردم ایجاد می کند.
وی رابطه خویشاوندی، حاشیه نشینی و وجود قوانین متعدد دست و پاگیر را از مهمترین دلایل فساد اداری عنوان کرد و افزود: ما به عنوان خدمت گذاران نظام باید خود را در زمینه مبارزه با فساد تقویت کنیم و یکی از راه های مبازره با فساد تقوا و خود کنترلی است که باید رفتار یک مسلمان در عمل و کردار ما حاکم شود.
شهامت با بیان اینکه نظارت مردم بر مسئولین به خوبی اجرا می شود اضافه کرد: نظارت از طریق شکایت، اعلامیه ها و فضای مجازی به خوبی انجام شده است.
وی یادآور شد: در سال گذشته بیش از 400 مورد در قالب اعلامیه و تلفن گزارش به سازمان بازرسی شده و برخوردهای لازم انجام گرفته است.
در ادامه این نشست فرماندار بانه با اشاره به تصویب منطقه آزاد بانه و مریوان گفت: دولت لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری و صنعتی بانه و مریوان را سه بار به مجلس فرستاد که بار سوم این لایحه با تاکید دولت و با تلاش نمایندگان تصویب شد.
محمد فلاحی افزود: مقدمات ایجاد منطقه ویژه اقتصادی از سال 96 با جدیت پیگیری شده که تا پایان آبان ماه زیرساخت های فاز اول این منطقه به پایان می رسد و زمینه را برای فعالیت سرمایه گذاران فراهم می کند.
وی با اشاره به اینکه چرخش نگاه به سمت تولید و اشتغال در بانه ایجاد شده اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی ثبات در منطقه را به لحاظ اشتغالزایی و اقتصادی ایجاد می کند، وابستگی مرزنشینان را به مرزها کاهش می دهد و نوسانات مرزیها بی تاثیر می شوند.
وی با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی مقدمه ای برای ایجاد منطقه آزاد است اضافه کرد: سرمایه گذارانی که در شهرک صنعتی بانه سرمایه گذاری می کنند تنها پنج درصد پیش پرداخت خرید زمین را پرداخت می کنند و اگر کسی که پروژه را در یکسال اجرایی کند از 70 درصد تخفیف برخوردار می شود و تعرفه ورود مواد اولیه را پرداخت نمی کند.
فلاحی در بخش دیگری از سخنانش به تبلیغات دشمنان علیه نظام اشاره کرد و یادآور شد: دشمنان از ابتدای انقلاب اسلامی دشمنی خود را با نظام شروع کردند اما به فراخور زمان روش، تکنیک و سناریو دشمن تغییر کرده است.
وی افزود: دشمن امروز جنگ اقتصادی و رسانه ای را علیه کشور ما آغاز کرده و بنا دارند با این روش نظام را متزلزل کنند و همه ما وظیفه داریم در مقابل دشمن سرباز خوبی باشیم.
وی با اشاره به تبلیغات ناامید کننده دشمن علیه نظام گفت: سربازی برای نظام تنها جنگ در جبهه ها نیست و مسئولین نظام باید در راه خدمت به مردم و کسب رضایت مندی جامعه از نظام و کشور دفاع کنند.
فرماندار بانه با اشاره با تکلیف اداری همه کارکنان و مسئولان تاکید کرد: ارباب رجوع خط قرمز ما است و برخورد تند در محیط اداری با ارباب رجوع قابل توجیه نیست بنابراین ضروری است که تمام مسئولین به این نکته توجه داشته باشند و در برابر ارباب رجوع با صبر و متانت رفتار کنند.
وی گفت: پرداخت تسهیلات اشتغالزایی بانه در استان رتبه خوبی ندارد و باید تلاش کنیم در این فرصت ایجاد شده رتبه شهرستان را افزایش دهیم.
به گزارش ایرنا سازمان بازرسی کل کشور در راستای اجرای قانون اساسی تشکیل شده و 2 وظیفه عمده حسن جریان امور و نظارت بر آن و اجرای صحیح قوانین را برعهده دارد. این دستگاه وظیفه دارد بر اجرای صحیح قوانین در دستگاه های اجرایی نظارت کند و عملکرد آنها را با قوانین تطبیق داده و بررسی کند.
شهرستان مرزی بانه با 158 هزار نفر جمعیت در 27 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
7496/6108
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.