اخبار مرتبط

محمدرضا باشوکی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به درخواست های مردمی برای اهداء خون در ایام محرم، با هماهنگی سازمان انتقال خون استان، یک تیم 10 نفره متشکل از 2 پزشک، 2 منشی و 6 نفر پرستار از ساعت هشت صبح تا 18 آماده ارائه خدمات به متقاضیان اهداء خون هستند.
رئیس مرکز فوریت های پزشکی بیجار اضافه کرد: به علت زمان محدود برای نگهداری خون ها، چهار خودرو وظیفه جابجایی سریع نمونه ها را در این 2 روز برعهده دارند.
وی با اشاره به استقبال مردم برای اهدای خون گفت: هیچ پیش ثبت نامی وجود ندارد و متقاضیان به صورت حضوری می توانند برای اهداء خون به مرکز فوریت های پزشکی بیجار جنب مرکز بهداشت و درمان شهرستان مراجعه کنند.
با شوکی با اشاره به اینکه اهداء به موقع خون و فرآورده های خونی در سلامت جامعه نقش تاثیر گذاری دارد، افزود: برای فرهنگ سازی و نهادینه کردن فرهنگ اهدای خون اطلاع رسانی گسترده موثر است.
بیش از 110 واحد خونی در یکی از شب های ماه رمضان توسط روزه داران بیجاری اهداء شده است. 16 مرکز درمانی مصرف کننده خون در استان کردستان وجود دارد و 2 مرکز انتقال خون ثابت در سنندج و سقز نیز به مردم خدمات ارائه می دهند ضمن اینکه در مناسبت های خاص تیم های سیار با حضور در دیگر شهرهای استان از اهدا کنندگان، خونگیری می کنند.
شهرستان بیجار با 89 هزار و 162 نفر جمعیت در 142 کیلومتری شمال شرق سنندج قرار دارد.
7350/6108
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.