اخبار مرتبط

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ 'عباس مسعودی' اظهار داشت: ماموران پلیس آگاهی در جاده سروآباد - مریوان به 2 دستگاه کامیون حامل بار مشکوک شده و آنها را توقیف کردند.
وی افزود: در بازرسی از این خودروها، 47 تُن و 770 کیلوگرم آرد قاچاق فاقد مدارک گمرکی کشف و کارشناسان ارزش این محموله را یک میلیارد و 200 میلیون ریال بر آورد کردند.
جانشین انتظامی استان کردستان با بیان اینکه آرد های کشف شده از استان های مرکزی به مقصد کشور عراق بارگیری شده بود، اضافه کرد: در این زمینه 2 متهم دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.
با توجه به اختصاص یارانه از سوی دولت به آرد و گندم قیمت این تولیدات پایین تر است برخی سودجویان را تحریک به قاچاق آن به خارج از مرز می کند.
طی پنج ماهه امسال پرونده های قاچاق کالا با 13 درصد کاهش به یک هزار و 633 فقره و دستگیری متهمان با 26 درصد کاهش به 939 نفر و توقیف وسایل نقلیه حمل کالای قاچاق با 48 درصد کاهش به 439 دستگاه رسیده است.
استان کردستان به سبب داشتن بیش از 284 کیلومتر مرز با کشور عراق یکی از مبادی ورود و خروج کالا و ارز به شمار می رود و سالانه به ارزش ده ها میلیارد ریال کالای قاچاق در استان کشف و ضبط می شود.
6108
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.