اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدابراهیم زارعی روز یکشنبه در سومین جلسه اداری شهرستان سنندج اظهار داشت: دستگاه های نظارتی مانند قوه قضائیه و سازمان بازرسی به عنوان ناظر می توانند کمک بسیار خوبی برای مدیران در راستای حفظ سلامت اداری باشند.
وی با تاکید بر اینکه باید محیط اداری را سالم کنیم تا دچار مشکل نشویم، افزود: همگی خدمتگزار مردم هستیم پس باید به درستی پاسخگوی آنان بوده و صادقانه در راستای رفع نیازهایشان گام برداریم.
فرماندار شهرستان سنندج، خواستار حضور به موقع مدیران در ادارات متبوع و پاسخگویی سریع به مردم شد و تاکید کرد: یکی از مشکلات در حوزه برخورد با کارمندان متخلف، طولانی بودن سیر قانونی این کار است که امیدواریم این مشکل برطرف شود.
زارعی در ادامه به جنگ اقتصادی آمریکا علیه کشورمان اشاره و اظهار داشت: بخش عمده این جنگ جنبه روانی دارد بنابراین باید طوری عمل کنیم که تبعات روانی آن بر زندگی مردم تاثیر نگذارد.
وی، وظیفه مدیران در این راستا را بسیار مهم دانست و گفت: باید دست به دست بدهیم و با تعامل و همدلی برای کم تاثیر کردن جنگ روانی و اقتصادی کنونی ایفای نقش کنیم.

** 70 درصد فساد اداری به ناکارآمدی مدیران مربوط است
مدیرکل بازرسی استان کردستان نیز در این جلسه اظهار داشت: بررسی های انجام شده نشان می دهد که 70 درصد فساد اداری ناشی از ناکارآمدی و وظیفه نشناسی مدیران بوده و حدود 30 درصد مابقی نیز به سیستم اداری ناکارآمد بر می گردد.
محمودرضا مهرورز، داشتن تقوا در بین مدیران را عامل اصلی پیشگیری از فساد اداری دانست و افزود: فساد اداری برخی از مدیران و کارمندان ناشی از بی تقوایی آنان است که این فساد نیز خود عامل نارضایتی مردم می شود.
وی با بیان اینکه در برابر نظام، مردم و شهدا مسئول هستیم، یادآور شد: عدم پاسخگویی مدیران و پرسنل ادارات و سازمان ها در برابر مردم، نارضایتی جامعه را به همراه داشته و موجب بدبینی مردم به نظام می شود.
مهرورز، اساس مدیریت را سالم سازی محیط اداری و پاسخگو بودن آنان در برابر مردم دانست و تاکید کرد: مدیران باید کارمندان متخلف را به سازمان بازرسی معرفی کنند و در این راه اغماضی نداشته باشند.
وی از 500 پیشنهاد اصلاحی اداره کل بازرسی کردستان به مدیران ادارات در سال 96 در راستای خدمت بهتر به مردم خبر داد و گفت: سکوت مدیران در برابر جرم کارمندان، مشارکت در جرم آنان است؛ بنابراین مدیران باید نسبت به این موضوع احساس مسئولیت داشته باشند.
مدیرکل بازرسی کردستان با بیان اینکه در شرایط فعلی باید کمک حال دولت باشیم، اضافه کرد: اگر چه کم و کاستی هایی در خدمت به مردم وجود دارد اما باید از دولت حمایت کنیم چرا که دولت تبلور نظام اسلامی است.
مهرورز بر برخورد اداره کل بازرسی استان در برابر تخلفات اداری تاکید کرد و اظهار داشت: اگر تخلفی اداری صورت گیرد به شدت با آن برخورد می کنیم، زیرا همین مبارزه با فساد، کمک به دولت است.
وی افزود: ارتقا نظارت های الکترونیکی بر کار مدیران و کارمندان ادارات و پاسخگو بودن در برابر مردم، تاثیر بسیار زیادی در سلامت اداری و رضایت جامعه دارد.
در پایان این جلسه از تعدادی از دبیران شورای امر به معروف و نهی از منکر ادارات شهرستان سنندج با اهدای لوح تقدیر شد.
شهرستان سنندج در حدود 500 هزار نفر جمعیت، دارای سه بخش مرکزی، سیروان و کلاترزان است.
7355/6108
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.