اخبار مرتبط

کوهسار دادور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همچنین عملیات گازرسانی به یک روستای شهرستان در دست اجرا و عملیات گازرسانی به یک روستای دیگر در هفته دفاع مقدس به بهره برداری خواهد رسید.
وی اضافه کرد: از مجموع 73 روستای شهرستان سروآباد 63 روستای این شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند و عملیات گاز رسانی به هشت روستای دیگر در دست طراحی است.
فرماندار شهرستان سروآباد گفت: گازرسانی به روستای ژیوار که 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد در مرحله اجرا است و گازرسانی به روستاهای عباس آباد، کلجی، ناو، نوین، هرسین، جولانده، دیوزناو و زوم در دست طراحی است.
وی افزود: برای این روستاها در مجموع اعتباری بیش از بر 72 میلیارد ریال نیاز است که با گازرسانی به این هشت روستا در مجموع هزار و 53 خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.
وی اظهار داشت: عملیات گازرسانی به کارخانه آرد این شهرستان در دست اقدام است و مشکل گازرسانی به چند خانوار باقی مانده در روستاهای بلبر و سلین بخش هورامان برطرف شده است.
وی اضافه کرد: برنامه های راهبردی عملیات توسعه پایدار با تاکید بر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در مناطق کمتر توسعه یافته و اتمام عملیات گاز رسانی به شهرستان سروآباد در دست اجرا است.
به گزارش ایرنا، عملیات گاز رسانی به شهرستان سروآباد از سال 85 آغاز شد و در طول 12 سال، علاوه بر 89 درصد روستاها، 100 درصد جمعیت شهری از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده اند.
از مجموع 73 روستای شهرستان سروآباد 63 روستا اکنون به شبکه گاز متصل است، گازرسانی به هشت روستا در دست طراحی، گاز رسانی به یک روستا در دست اجرا و گازرسانی به یک روستای دیگر این شهرستان در هفته دفاع مقدس امسال به بهره برداری خواهد رسید.
شهرستان سروآباد با 2 بخش مرکزی و هورامان با بیش از 52 هزار نفر جمعیت در فاصله 90 کیلومتری از غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و 24 کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.
7354/6108
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.