life

معاون بازرسی سازمان حمایت گفت: برای جلوگیری از پرداخت سود‌های بالای خودروسازان به مردم مهلتی ۵ ماهه به آنها داده شده و خودروسازان تا بهمن ماه امسال مهلت دارند نرخ های سود خود را کاهش دهند.

به گزارش جی پلاس، شهرام میرآخرلو در خصوص پرداخت نرخ های بالای سود مشارکت خودروسازان به مردم ، اظهار داشت:  براساس ماده 4 آیین نامه حمایت از حقوق مصرف کنندگان، عرضه کننده‌گان خودرو اعم از تولید کننده یا واردکننده  باید در فروش محصولات خود میزان سود مشارکت را حداقل، معادل سود سپرده سالانه نظام بانکی (15 درصد) قرار دهند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر خودروساز در پرداخت حداکثر سود مشارکت به مشتریان،  مجاز به افزایش سه درصدی نرخ سود یک ساله بانکی (18درصد) است، افزود: با این وجود خودروسازان در طرح های فروش خود برای جذب مشتری نرخ های سود 24 تا 25 درصدی را اعلام می‌کنند. در این زمینه هشدارهایی توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان و سیستم بانکی به خودروسازان داده شده که عملیات شبه بانکی را متوقف کنند.

معاون بازرسی سازمان حمایت اضافه کرد: قرار شده برای مدیریت این موضوع و جلوگیری از پرداخت سود‌های بالای خودروسازان به مردم مهلتی 5 ماهه به آنها داده شود، به نحوی که با هماهنگی‌های انجام شده خودروسازان تا بهمن ماه امسال مهلت دارند تا نرخ های سود خود را کاهش دهند.

 

کدخبر: 727354 منبع: تسنیم
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ