life

یک دختر بچه پنج ساله که به خاطر فروش لیموناد در لندن ۱۵۰ پوند جریمه شده ده‌ها پیشنهاد کار دریافت کرده است.

به گزارش جی پلاس، آندره اسپایسر - پدر این کودک که استاد یک دانشکده اقتصاد است به دخترش اجازه داده بود در یک جشنواره موسیقی که در پارکی در لندن برگزار می‌شد لیموناد با قیمت لیوانی ۵۰ پنس بفروشد.

اما ماموران شهرداری منطقه او و دخترش را به خاطر نداشتن مجوز، ۱۵۰ پوند جریمه کرده بودند. شهرداری منطقه اکنون عذرخواهی کرده و جریمه را باطل کرده است.

اما حالا بازارها و جشنواره‌های محلی از جمله بازار معروف "بارومارکت" در لندن از اسپایسر و دخترش خواسته‌اند تا در آنجا غرفه لیموناد دایر کنند.

خانواده اسپایسر در توئیتر خبر داد که پیام‌های گرم مردم از سراسر دنیا آنها را به شدت تحت تاثیر قرار داده و بیش از ۱۰ بازار و کسب کار مختلف از آنها خواسته‌اند که برایشان غرفه فروش لیموناد بزنند.

اسپایسر می‌گوید وقتی مامور شهرداری برای دخترش متن طولانی قانون را خوانده و به او گفته که مجوز کار ندارد، دخترش با گریه به سراغ او آمده و گفته: بابا،بابا، من کار بدی کردم.

اسپایسر گفت: بعد ۱۵۰ پوند جریمه شدیم، بساطمان را جمع کردیم و به خانه برگشتیم.

سخنگوی شهرداری منطقه گفت: ما از اتفاقی که افتاده خیلی متاسفیم. ما انتظار داریم ماموران با تکیه بر عقل سلیم از اختیارات خود به صورت معقول استفاده کنند و روشن است که در این مورد چنین نبوده است.

 

کدخبر: 707819 منبع: ایسنا
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ