life

آخرین قیمت‌ها از بازار گوشت مرغ نشان می‌دهد که قیمت گوشت مرغ به طور نسبی با شروع ماه رمضان با روند افزایشی همراه شده است.

به گزارش جی پلاس، بازار گوشت مرغ بعد از نوسانات و روند افزایشی قابل توجه در اواخر سال گذشته و اوایل امسال در هفته‌های گذشته به ثبات نسبی رسید؛ به طوری که قیمت هر کیلوگرم مرغ تازه از حدود کیلویی ۸۰۰۰ تومان به ۷۰۰۰ تومان و حتی کمتر رسید.

آخرین بررسی‌ها از وضعیت بازار نشان می‌دهد که قیمت مرغ به طور نسبی با روند صعودی همراه شده و قیمت هر کیلوگرم مرغ به ۷۵۰۰ تومان رسیده است.

به نظر می‌رسد این افزایش نسبی قیمت از ماه رمضان و به دنبال افزایش تقاضا در بازار اتفاق افتاده باشد؛ موضوعی که برخی از فروشندگان هم آن را تایید می‌کنند.

به گفته آن‌ها قیمت گوشت مرغ و گوشت قرمز با افزایش تقاضا در ماه رمضان تا حدودی افزایش یافته است و پیش‌بینی می‌شود که در اواخر ماه روند قیمت‌ها نزولی شود.

اما بر اساس آخرین مشاهدات قیمت هر کیلوگرم فیله مرغ که گران‌ترین نوع مرغ در بازار است ۱۶ هزار تومان فروخته می‌شود. در میان سایر اقلام گران‌تر سینه جوجه کبابی ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان و جوجه با کتف ۱۴ هزار تومان عرضه می‌شود.

همچنین هر کیلوگرم سینه ۸۴۰۰ تومان، ران مرغ ۷۹۰۰ تومان و مرغ سبز کیلویی ۱۰ هزار و ۹۰۰ تومان در بازار قیمت دارد. در میان دیگر اقلام گوشت مرغ بال کیلویی ۸۵۰۰ تومان، کتف کیلویی ۹۵۰۰ تومان و هر کیلوگرم گردن ۳۵۰۰ تومان در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد.

انتظار می‌رود با رسیدن به نیمه ماه رمضان و متعادل شدن تقاضا در بازار وضعیت قیمت‌ها مجددا به وضعیت سابق برگردد و تولیدکنندگان و عرضه ‌کنندگان گوشت مرغ به بهانه افزایش تقاضا مجددا قیمت‌های خود را بالا نبرند.

جدول زیر به آخرین قیمت‌های گوشت مرغ در بازار را تشریح کرده است:‌

اقلام مختلف گوشت مرغ قیمت
فیله مرغ ۱۶ هزار تومان
سینه جوجه کبابی ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان
جوجه با کتف ۱۴ هزار تومان
سینه ۸۴۰۰ تومان
ران مرغ ۷۹۰۰ تومان
مرغ تازه ۷۵۰۰ تومان
مرغ سبز ۱۰ هزار و ۹۰۰ تومان
بال ۸۵۰۰ تومان
کتف ۹۵۰۰ تومان
گردن ۳۵۰۰ تومان

 

کدخبر: 667010 منبع: ایسنا
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ