اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمد علی نکونام در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرکرد در مصلای امام خمینی(ره) این شهر افزود:
جمهوری اسلامی ایران و نظام انقلاب یک نعمت است و این نظام امروز نیازمند مسوولان و انسان های کارآمد است.
وی تصریح کرد: امروز مدیران انقلابی، جهادی و اثر گذار نیازمند اقتصاد کشور است و رئیس جمهوری به دنبال تغییر و تقویت تیم اقتصادی دولت باشد.
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد افزود:مقام معظم رهبری از چندین سال پیش در خصوص جنگ اقتصادی دشمن هشدار داده بودند و بر اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی برای مقابله با توطئه اقتصادی دشمن تاکید داشتند.
نکونام با بیان اقتصاد مقاومتی هنوز به صورت کامل اجرایی نشده است، افزود: برای مقابله با تهدیدات دشمن در شرایط کنونی، باید اقتصاد مقاومتی به صورت جدی و کامل در کشور اجرایی شود.
وی با بیان اینکه در تمامی دوره ها، کشور با توطئه دشمن مواجه بوده است و اکنون جنگ دشمن، اقتصادی است، گفت: با ناکارآمدی اقتصادی، نمی تواند کشور را اداره کرد و باید پایه های اقتصادی نظام را مستحکم کرد.
به گفته وی، در شرایط کنونی برای رفع مشکلات اقتصادی باید مسوولان، تصمیم انقلابی و جهادی بگیرند و از نیروهای کارآمد و اثرگذار در بخش اقتصادی استفاده کند.
وی گفت: مسوولان در این زمینه صداقت گفتار را به صداقت در عمل
تبدیل کنند و دستگاههای اجرایی و مسوولان به دنبال رفع جدی مشکلات مردم باشد.
به گفته وی، رفع دغدغه و مشکلات اقتصادی مردم از مطالبه مقام معظم رهبری، مراجع تقلید، علما و همه دلسوزان انقلاب است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری به اول ذی الحجه سالروز ازدواج حضرت علی و فاطمه (ع) اشاره کرد و گفت: ازدواج آسمانی این دو بزرگوار به سادگی برگزار شد و بهترین الگو برای جوانان است.
به گفته وی، متاسفانه در برخی از ازدواج ها تجمل گرایی جای سادگی را گرفته است و این باعث می شود زندگی جوانان دچار مشکل شود.
خطیب جمعه شهرکرد گفت: متاسفانه در برخی از عروسی ها افراد دچار معصیت و گناه می شوند که در این زمینه خانواده ها هوشیار باشند.
وی به روز آخر ماه ذی القعده سالروز شهادت امام جواد علیه السلام اشاره کرد و گفت: آن امام بزرگوار در طول حیات خویش خدمات ارزنده ای برای اسلام داشتند.
نکونام تصریح کرد: تمامی ائمه اطهار علیه السلام آیاتی خداوند هستند و امام جواد علیه السلام ایه از آیات خداوند بودند.
امام جمعه شهرکرد با قدردانی از مسوولان استانی که در دو سفر کاری به منطقه موگویی و دیناران حضور داشتند افزود: احداث جاده دسترسی به منطقه موگویی و دهدلی در استان بخش عمده از مشکلات مردم این منطقه را برطرف می کند.
2097
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.