اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، احسان فروزنده در انتخاب رئیس هیات اسکواش چهارمحال و بختیاری به عنوان تنها نامزد این هیات موفق به کسب هر 15رای مجمع شد و به مدت 4 سال سکان این رشته ورزشی را در اختیار گرفت.
رئیس جدید هیات اسکواش استان، اکنون رئیس روابط عمومی و امور بین المللی استانداری چهارمحال و بختیاری نیز می باشد.
رئیس فدراسیون اسکواش جمهوری اسلامی ایران گفت: هم اکنون در این فدارسیون سه رشته اسکواش ، راکت بال و پدل فعال است و چهارمحال و بختیاری نیز برای ایجاد سالن های ورزشی اسکواش می تواند از ظرفیت شهرداری ها استفاده کند.
مسعود سلیمانی افزود: چهارمحال و بختیاری به دلیل ارتفاع از سطح دریا می تواند اردوبام تیم ملی اسکواش در رده های سنی مختلف باشد.
وی از رئیس جدید هیات اسکواش چهارمحال و بختیاری خواست برای حضور این استان در لیگ های مختلف اسکواش برنامه ریزی کند.
مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری نیز گفت: پیست دوومیدانی بروجن یکی از مکان ها مهم برای ایجاد رشته ورزشی اسکواش است.
حمید کریمی اظهار کرد: این استان با دو هزار متر ارتفاع از سطح دریا بهترین نقطه برای برگزار اردوهای تیم های ملی است.
به گزارش ایرنا، واژه اسکواش به معنای فشردن است و صدای برخورد توپ به دیوار صدایی را تداعی می کند که شبیه اسکواش است و از اینرو نام این رشته ورزشی را اسکواش گذاشته اند و معادل نام ایرانی آن کوبان است.
اسکواش از قدیمی ترین نوع خانواده ورزش های راکتی است که سرعت ، قدرت ، استقامت ، انعطاف پذیری ، چابکی و توان ویژگی این رشته است.
به زمین بازی اسکواش کورت (court)گفته می شود و در دو نوع انفرادی (2 نفره ) و دوبل ( 4 نفره ) بازی می شود و هر کورت شامل 4 دیوار است که ورزشکاران می توانند در داخل اتاقکی شیشه ای بازی کند.
2097
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.