اخبار مرتبط

مهرداد قطره سامانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: صبح امروز شهرکرد با دمای 6 درجه بالای صفر خنک ترین نقطه کشور بود که این دما در روزهای آینده بر فضای استان حاکم است.
وی ادامه داد: همچنین طی روزهای آینده آسمان استان صاف و بدون هیچ پدیده خاصی پیش بینی می شود و در برخی ساعات شاهد شکل گیری گرد و خاک محلی در مناطق شرقی استان خواهیم بود.
به گزارش ایرنا، سنت مهمان نوازی، صنایع دستی، بناهای تاریخی، طبیعت بکر و آب و هوای مطبوع چهارمحال و بختیاری سبب شده تا این استان مقصد مناسبی برای گردشگران به ویژه در فصل تابستان باشد.
قرارگیری بخش وسیعی از جنگل های زاگرس، وجود بیش از یک هزار چشمه و 300 چشمه آب معدنی، پنج منطقه حفاظت شده، یک پارک ملی و یک اثر طبیعی ملی، آبشارها، غارها، تالاب ها و سواحل رودخانه زاینده رود و کارون بخشی از جاذبه های طبیعی خاص این استان است.
همچنین حضور عشایر کوچنده در دامنه کوه های سرسبز زاگرس، منظره بکری از زندگی بشر در عصر مدرن را به تصویر می کشد که می تواند چشم هر بیننده ای را به وجد آورد و گردشگران را از فرسنگ ها فاصله به این منطقه بکشاند تا با مشاهده این مناظر یکی از عجایب تاریخ طبیعی و مهمترین تجربه های گردشگری خود را ثبت کنند.
7363/6021
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.