اخبار مرتبط

ارسلان خالدی فر روز پنجشنبه به مناسبت روز جهانی فشار خون در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سابقه خانوادگی، سن و جنسیت، مصرف نمک، میزان چربی خون، استعمال دخانیات، کم تحرکی، چاقی و دیابت از عوامل زمینه ساز بیماری فشار خون به شمار می رود.
وی با بیان اینکه 16 هزار و 88 بیمار دیابتی در استان شناسایی شده است، تصریح کرد: برای مهار و جلوگیری از پیشروی فشارخون بالا باید میزان قندخون را نیز کنترل کرد.
خالدی فر تصریح کرد: همچنین 9 هزار و 300 نفر در استان کلسترول و چربی خون بالا دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه فشار خون علائم آشکاری ندارد، افزود: از همین رو ضروری است تا افراد در دوره های زمانی مشخص آزمایش بدهند.
خالدی فر، تغییر سبک زندگی را از مهمترین راهکارهای کنترل فشار خون دانست و گفت: کاهش مصرف نمک و چربی و افزایش فعالیت های بدنی از مهمترین این راهکارها به شمار می رود.
به گزارش ایرنا، روز 27 اردیبهشت به نام روز جهانی فشارخون نامگذاری شده است و از 27 اردیبهشت ماه لغایت2 خرداد ماه به عنوان هفته ملی فشارخون در نظر گرفته شده است.
بیماری پرفشاری خون یکی از شایعترین بیماری های قابل کنترل و قابل پیشگیری است و حدود یک چهارم جمعیت جهان به این بیماری مبتلا هستند .
7363/2097
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.