اخبار مرتبط

غلامرضا جعفری روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا در شهرکرد افزود: در قالب حمایت وزارت ورزش و جوانان و ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور تاکنون این تعداد خانه ورزش روستایی در ایران به لوازم ورزشی تجهیز شده است.
به گفته وی، برای تجهیز هر خانه ورزش روستایی 30میلیون ریال اعتبار اختصاص یافته که در مجموعه تاکنون 70میلیارد ریال برای تجهیز خانه های روستایی هزینه شده است.
وی تصریح کرد: 50 درصد از اعتبارات مورد نیاز برای تجهیز خانه های ورزشی از محل اعتبارات وزارت ورزش و جوانان و مابقی با کمک ستاد مبارزه با مواد مخدر تامین شده است.
به گفته وی، برای تحقق شعار سال و پیروی از فرامین مقام معظم رهبری تمامی تجهیزات ورزشی از تولیدات داخلی خریداری شده است.
رئیس فدراسیون ورزش روستایی و عشایری جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به این سوال که آیا فعالیت این فدراسیون موازی کاری با دیگر فدراسیون ها نیست؟ افزود: هر فدراسیونی مسوول رشته های ورزشی خود است و فدراسیون روستایی و عشایری به غیر از رشته های کلاسیک به ورزش های بومی و محلی نیز توجه دارد.
جعفری اظهار کرد:توسعه رشته های ورزشی کلاسیک در مناطق روستایی و عشایری براساس تفاهمنامه با سایر فدراسیون ها انجام می شود.
به گفته وی، بزودی اطلس بازی های بومی و محلی ایران با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان رونمایی می شود.
رئیس فدراسیون ورزش روستایی و عشایری گفت: تاکنون 800نوع بازی بومی و محلی در ایران شناسایی شده است که در قالب یک هزار صحفه اطلس این بازی ها منتشر می شود.
جعفری درباره فقر حرکتی در بین برخی از روستاییان نیز گفت: با توجه به مکانیزه شدن برخی از فعالیت ها در روستاها این فقر در بین برخی از روستاییان دیده می شود که باید در این باره توسعه ورزش در روستاها تسریع شود.
وی درباره جهانی شدن برخی از رشته های ورزشی بومی و محلی ایران نیز گفت: برای دومین بار ورزشکاران روستایی و عشایری ایران به تورنمت بازی های عشایری در قرقیزستان دعوت شده است.
به گفته وی، ایران نیز در صدد است برای فراملی کردن برخی از بازی های بومی و محلی با کشورهایی که قرابت فرهنگی دارد نشست های مشترکی را برگزار خواهد شد.
وی افزود: در نشستی که با رئیس اداره تربیت بدنی و ورزش یونسکو برگزار شد، این مسوول سازمان ملل از تجربیات ایران در زمینه احیا بازی ها بومی و محلی استقبال کرد.
به گزارش ایرنا، با حضور رئیس فدراسیون ورزش روستایی و عشایری یکصد خانه ورزش روستایی در چهارمحال و بختیاری تجهیز شد.
2097
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.