اخبار مرتبط

محمد علی طهماسبی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، از تولید بیش از 22 میلیون تن محصولات باغی سردرختی و گلخانه ای در کشور در سال جاری خبر داد و گفت: امسال بهره برداران بخش کشاورزی با صادرات محصولات 2 میلیارد دلار ارز درآمد برای کشور خواهند داشت.
معاون وزیر جهادکشاورزی، عمده محصولات صادراتی کشور را پسته، زعفران، خرما، کشمش، سیب درختی و کیوی ذکر کرد و توضیح داد: محصولات صادراتی بخش کشاورزی ایران بدلیل مرغوبیت به همه نقاط دنیا صادرمی شود.
وی تولید 150 هزار تن محصول گیاهان دارویی در سال زراعی جاری را یادآورشد و گفت: بیش از 18 هزار هکتار از اراضی کشور تنها به کشت محصول گل محمدی اختصاص یافته است.
طهماسبی با اشاره به مستعد بودن برخی استانهای کشور برای توسعه کشت گیاهان دارویی افزود: براساس برنامه ششم توسعه کشور، اراضی زیر کشت گیاهان دارویی به بیش از 88 هزار هکتار افزایش خواهد یافت.
به گزارش ایرنا، سالانه در چهارمحال وبختیاری بیش از یک میلیون و 500 هزار تن محصولات باغی، زراعی، دامی و شیلاتی تولید می شود و سطح زیر کشت استان 270 هزارهکتار با 66 هزار بهره بردار است.
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی به منظور شرکت در جشنواره تجلیل از نمونه های بخش کشاورزی سال زراعی 1396 – 1395 چهارمحال و بختیاری به شهرکرد سفر کرد.
خبرنگار مرتضی شاهوردی
6199/2097
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.