اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز پنجشنبه در نشست با محمدعلی طهماسبی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: عملکرد این وزارتخانه در دولت یازدهم در سطح ملی و استانی بسیار رضایت بخش و قابل قبول بوده است.
وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی در دولت یازدهم با توجه به شرایط نامساعد مالی، تحریم ها و کمبود آب به لحاظ خشکسالی و کاهش منابع زیرزمینی توانست در بسیاری از تولیدات به خودکفایی برسد.
سلیمانی دشتکی تصریح کرد: خودکفایی وزارت جهاد کشاورزی در بسیاری از تولیدات برای کشور بسیار با ارزش است.
وی یادآور شد: وزارت جهاد کشاورزی با اجرای طرح توسعه باغات در زمین های شیبدار چهارمحال و بختیاری علاوه بر ایجاد اشتغال، کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی توانست زمینه بهره وری در مدیریت و صرفه جویی استفاده از منابع آب را فراهم کند.
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی نیز گفت: با توجه به وجود باغات فراوان در چهارمحال و بختیاری و استعداد طبیعی استان در پرورش گردو، پیوند علمی و سرشاخه کاری گردو با حضور یکی از استادان برجسته ملی به باغداران این استان آموزش داده می شود.
محمدعلی طهماسبی اظهار کرد: با ارائه آموزش های علمی پیوند علمی و سرشاخه کاری گردو به باغداران چهارمحال و بختیاری عملکرد تولید این محصول در باغات استان افزایش می یابد.
وی افزود: استفاده از ارقام و نژادهای اصلاح شده در توسعه باغات می تواند افزایش محصول، کاهش هزینه ها و ارتقای کیفی تولیدات باغی را افزایش دهد.
طهماسبی تاکید کرد: چهارمحال و بختیاری یکی از استان های مستعد کشور برای اجرای طرح های توسعه باغات به ویژه در زمین های شیبدار است که در دولت یازدهم توجه خاصی به آن شد.
مدیرکل جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: در دولت یازدهم 691 طرح بخش کشاورزی در این استان اجرایی شد.
ذبیح الله غریب تصریح کرد: برای اجرای این طرح ها سه هزار و 500 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.
وی افزود: از مجموع طرح های بخش کشاورزی بهره برداری شده چهارمحال و بختیاری در دولت یازدهم 67 طرح با 481 میلیارد و 992 میلیون ریال اعتبار ملی و استانی در هفته دولت امسال افتتاح شد.
غریب اظهار کرد: امسال از 54 کشاورز چهارمحال و بختیاری به عنوان تولید کنندگان نمونه بخش کشاورزی قدردانی می شود.
وی با اشاره به تجلیل استانی از 51 کشاورز چهارمحال و بختیاری در سال گذشته افزود: پارسال برای نخستین بار، 6 تولید کننده بخش کشاورزی این استان در سطح ملی انتخاب و برگزیده شدند.
به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری 66 هزار بهره برداری بخش کشاورزی و دامپروری دارد.
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی به منظور شرکت در جشنواره تجلیل از نمونه های بخش کشاورزی سال زراعی 1396 – 1395 چهارمحال و بختیاری به شهرکرد سفر کرد.
خبرنگار: وحید رئیسی دهکردی**انتشار دهنده: محمود رئیسی
7362/2097
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.