اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمد میرزایی بعنوان سخنران پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه شهرکرد تاکید کرد: 70 مرکز توانبخشی در این استان به پنجهزار نفر خدمات ارائه می دهند.
وی تصریح کرد: بهزیستی چهارمحال و بختیاری به 460 بیمار ضایعه نخاعی استان خدمات پرستاری در منزل ارائه می دهد.
وی یادآور شد: سال گذشته 283 نفر از افراد تحت پوشش بهزیستی استان توانمند و از چرخه حمایت خارج شدند.
مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: در این مدت یکهزار و 500 نفر به طور مستقیم در مراکز غیردولتی مشغول به کار شدند.
وی گفت: 90 درصد فعالیت های بهزیستی استان به بخش خصوصی واگذار و برون سپاری شده است.
میرزایی تاکید کرد: پرداخت مستمری به 2 هزار و 700 زن سرپرست خانوار، بیمه اجتماعی یکهزار و 800 سرپرست خانوار و ارائه خدمت سه مرکز اورژانس اجتماعی چهارمحال و بختیاری به 18 هزار نفر از مهمترین اقدامات بهزیستی استان محسوب می شود.
وی افزود: در این مدت 50 هزار کودک با پوشش 98 درصد غربالگری بینایی شده که این میانگین در کشور 65 درصد است.
مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: سال گذشته 2 هزار و 200 نفر از خدمات مشاوره ژنتیکی این سازمان بهره مند و آزمایشات آنان به طور رایگان انجام شد.
وی یادآور شد: امسال مرکز مشاوره ژنتیک در شهرستان های لردگان، اردل و کوهرنگ از توابع چهارمحال و بختیاری راه اندازی می شود.
وی گفت: ساماندهی مراکز اقامتی اعتیاد، پیشگیری کردن و مصون کردن محیط های شهری، روستایی و کار از خطر اعتیاد و همچنین تامین مسکن برای افراد زیرپوشش در نقاط شهری و روستایی از مهمترین برنامه های بهزیستی چهارمحال و بختیاری در سال جاری محسوب می شود.
24 تا 30 تیرماه به نام هفته بهزیستی نامگذاری شده است.
خبرنگار: وحید رئیسی دهکردی**انتشار:جهانبخش صفری
7362/6021

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.