اخبار مرتبط

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری ذبیح الله غریب اظهارکرد: این طرحها تا پایان هفته جهاد کشاورزی در شهرستانهای استان به بهره برداری می رسد.
وی، اعتبار هزینه شده برای این طرحها را افزون بر یک هزار و 50میلیارد ریال برآورد کرد و افزود:69طرح در بخش آب و خاک،13طرح در بخش بهبود تولیدات دامی،8 طرح در بخش بهبود تولیدات گیاهی، 15طرح در بخش شیلات و 5 طرح در بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی بهره برداری می شود.
رئیس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: برای بهره برداری ازاین طرحها 297میلیارد و500 میلیون ریال تسهیلات به کشاورزان متقاضی دارای شرایط ، پرداخت شده است.
وی افزود:مابقی اعتبارات هزینه شده در تکمیل این طرحها از محل اعتبارات ملی و استانی تامین شده است که 289میلیارد و 386میلیون ریال اعتبار استانی و یک میلیارد و673میلیون ریال اعتبار ملی و 461میلیارد و476میلیون ریال ازمحل خودیاری کشاورزان بوده است.
غریب افزود:با بهره برداری از این تعداد طرح، بیش از50 هزار خانوار از مزایای این آن بهره مند می شوند و زمینه اشتغال 876 نفر بصورت مستقیم ایجاد می شود و 548 نفر نیز به صورت غیر مستقیم در این طرحها اشتغال می یابند.
به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری 270 هزار هکتار اراضی زیر کشت با 60 هزار بهره بردار دارد.
از 21خرداد تا 27 خردادماه در کشور به عنوان هفته جهادکشاورزی نامگذاری شده است .
خبرنگار: مرتضی شاهوردی ** انتشار دهنده: محمود رئیسی
6199/2097/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.