اخبار مرتبط

هومان خاکپور روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: منابع طبیعی و سازمان بسیج دانشجویی استان با هدف استفاده از ظرفیت های دانشجویی برای ترویج فرهنگ حفاظت، حراست و صیانت از منابع طبیعی، کمک در اطفاء حریق و آموزش های جوامع محلی در بخش های مختلف منابع طبیعی همکاری می کنند.
به گفته وی، منابع طبیعی با استفاده از ظرفیت دانشجویان بسیجی در مناطق روستایی و جنگل نشین برای آموزش جوامع محلی به منظور صیانت از عرصه های جنگلی،بهره برداری از طبیعت ، معیشت جایگزین و جنگلکاری اقتصادی، اقدام می کند.
خاکپور تصریح کرد: دانشجویان ابتدا از سوی کارشناسان منابع طبیعی آموزش و مهارت های لازم را فراگرفته و پس از دریافت کارت همیار طبیعت و مروج افتخاری،این اداره کل، فعالیت خود را آغاز می کنند.
مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت:برای اجرای این طرح، دانشجویان با تخصص های مرتبط با فعالیت منابع طبیعی بکارگیری می شوند.
به گزارش ایرنا، حدود یک میلیون و 400 هزار هکتار از مساحت چهارمحال و بختیاری معادل 86.4 درصد عرصه منابع ملی شامل جنگل و مرتع است که از این میزان حدود 307 هزار هکتار را پوشش جنگلی تشکیل می دهد.
چهارمحال و بختیاری دارای نزدیک به 60هزار دانشجو است.
خبرنگار: نرگس کریمی**انتشار دهنده:محمود رئیسی
7361/2097
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.